Benny Loves You

Veľká Británia, 2019, 90 min

MightyHal

Jsem fakt rád že nekoukám už všeobecně na trailery a filmy si pouštím prakticky naslepo. Čekal jsem totiž že to bude více low budget verze Childs Play, ale ne, je to spíš ujetá béčková vyvražďovačka s plyšákem a celé to vypadá jak Troma film, který by ale točil někdo kdo má větší talent. Benny Loves You totiž nabízí několik scén ve kterých jde vidět že Karl Holt točit umí a v některých částech jeho práce s kamerou či atmosférou byli fakt skvělé. Samozřejmostí ale je že pak tu hodně scén zase křičí BÉČKOVÁ BUDGETOVKA !!! (ale to je daný prostě rozpočtem). V celku se ale jedná o kompaktní srandu plnou ujetého humoru, dobré hudby a hlavně nějakého toho góru, který sice není nikterak originální ale například část s vysavačem byla top :D Takže, pokud chcete fajn béčko u kterého se zasmějete a do kterého se snažil autor dát i něco víc než jen gore, tak to zkuste ! ()

EvilPhoEniX

Kdyby film vznikl v 80. letech je to dnes kultovní klasika, bohužel dnes film nejspíš málokoho ohromí, ale i přes očividný nedostatek financí, tam cítím lásku k hororům, cit i snahu a alespoň třemi hvězdami se tvůrcům odvděčím. Je to kříženec Chucky>Willy´s Wonderland>Puppet Master>Gremlins oživující žánr démonických hraček/plyšáků, který frčel 30-40 let zpět, dnes je to vlastně rarita, takže to ocením více než další FF, duchařinu, slasher, vymítačku či další drama. Film doplácí na levný rozpočet a ikdyž mrtvých je zde ve výsledku dost, tak gore fakt neohromí, není to žádná poctivá maskérská práce jak bývá v jiných levnějších filmech, byť takové střeva ve vysavači zaujmou. Po hororové stránce je to poněkud slabší, ale potěšily různé reference ( Chucky, Terminátor, Leatherface, Evil Dead a další) poměrně sympatické postavy, líbilo se mi, že ten film se ani na 1 minutu nebere vážně a černý britský humor je asi to nejlepší, co ten film dokáže nabídnout. Místy jsem se hezky nasmál ( scéna s návštěvou policie, kde rozkouskované tělo je všude po bytě je skvělá) a Bennyho hláška "Tadaaa" v paměti chvíli uvízne. Pokud divák přistoupí na pravidla hry, tak se rozhodně zabaví. 5/10. ()

B3n odpad!

Na tomto sa dokáže niekto úprimne zabávať? Ja som sa hanbil... Dopozeraných 9:50, nedá sa, toto je kategória Babovřesky. ()