Transformers: Války o Cybertron

• USA Transformers: War for Cybertron

Recenzie používateľa Hornet.CZ k tomuto seriálu (2)

Kapitola 1: Obležení (2020) (S01)

82% / Po delší době udělalo pro Transformers Hasbro správný krok, kterým zajistilo, že i fanoušci starých sérií mohou jásat, "War For Cybertron - Siege" je totiž velmi slušnou počáteční řadou pro WFC, jedinou věcí co zamrzí je velmi malý počet dílů na pohled první, na pohled druhý je problémem pro minimálně tuto řadu recyklace modelů hlavních postav, což se sice chápat dá ale není to nic extra, na druhou stranu je to mnohem více inovativní než v Transformers Prime, kde udělaly podle jednoho modelu celé stádo vojáků bez charakteru, posledními menšími mínusy jsou dabéři, kdy v roli Optimuse Prima neslyšíme vele-významného Petera Cullena a i u ostatních postav chybí jejich původní představitelé, Netflix zde šetřil a dabéři zde obsazení jsou v rámci Transformers mnohdy nováčky, nebo se podílely mnohdy jen na ne moc významných seriálech (hlavně Prime Wars Trilogy, Cyberverse či Rescue Bots). Avšak mohu pochválit mnohé ostatní, jako je hudba, CGI či děj, který překvapil mnoho lidí dobrým zpracováním a v menší míře i originalitou, mezi méně významné plusy patří i obsazení a dosazení nepříliš významných postav, které po G1 nikdy na obrazovky již nepodívaly (například. Reflector (Refraktor), Buzzsaw) nebo dokonce ty, které lidi znají jen z komiksů (například Impactor). Celkově mohu doporučit a již jsem zvědav na pokračování. ()

Východ Země (2020) (S02)

68% / Po velmi slušném Siege tu máme stále slušné ale už ne tolik dobré Earthrise, to sebou bohužel táhne všechny zápory Siege a ještě přidává vlastni, těmi jsou bezpochyb některé nové CGI modely jako například Galvatron, který se nedočkal své figurky a tak jej nebylo ani podle čeho pořádně modelovat a podle toho i tak vypadá, obdobný problém měly i lodě Nemesis a Ark (Ark tuto CGI měla již v Siege ale až zde to bije do oka mnohem více), které v některých scénách působí rozmazaně a odflánutě. Dalším záporem ale i do jisté míry pozitivem byly nové charaktery, v rámci figurek jich byla celá řada, avšak oproti Siege se jich do Earthrise série dostalo o poznání méně (ze standardní toyline se sem dostal pouze Doubledealer, Deseeus (aka Quintesson Judge), Scorponok a Sky Lynx + zbytek nových či nově zabitých charakterů pak vyšly jen jako exkluzivity, či nedostaly figurky vůbec, což si neumím do jisté míry vysvětlit proč nejsou přidány nové charaktery ze standardu a jsou přidávány ty mnohem méně zajímavé z exkluzivit, i když důvodem bude šetření za CGI animaci pravděpodobně), výhody vidím tedy hlavně v těch čtyřech výše zmíněných postavách, které dokázaly zaujmout ale některé dějové části okolo nich nechápu, /!!!SPOILER!!!/u Scorponoka jsme se nedozvěděli jak dopadl ani žádné bližší informace, akorát strohou kostru a pár blábolů, Quintesson a jednání jedné z jeho osobností na mě působilo jako předem připravené na danou scénu, i když bylo očividné, že ta jedna osobnost musela s ostatními žít věky a mohla je zabít už dávno, tak proč to udělala zrovna v tu chvíli? Doubledealer pak sám o sobě měl dobrou linku, avšak byl po docela slabé době na plátně zbytečně zabit, i přes svou zajímavost, to samé platí i u Sky Lynxe, ten byl sice od G1 odlišný ale skvěle napsaný i tak, jenže ten samý díl co se ukáže je zabit a druhá nová autobotí postava je po smrti, prvním zabitým nováčkem byl pak Steeljaw, který byl mrtev dříve než děj této série vůbec začal (nepočítám Aplha Triona), což rozhodně moc nepřidává. /!!!SPOILER-Konec!!!/ Dalšími výhodami je opět hudba, ve velké míře CGI a zpola i děj, avšak již to není to co u Siege. Celkově i přes znatelné nedostatky je i nadále série v pohodě koukatelná a asi stojí zato ji zhlédnout a jsem zvědav na pokračování. ()