Transformers: Války o Cybertron - Východ Země

(séria)
  • USA Earthrise
USA, 2020, 2 h 25 min (Minutáž: 24–25 min)

Réžia:

Takaši Kamei

Scenár:

Gavin Hignight

Sean Smith

Megatron se snaží drastickým způsobem zachránit Deceptikony. Autoboti mezitím na Cybertronu i z paluby Arku ze všech sil bojují o zachování svojí domovské planety. (Netflix)

Hornet.CZ

68% / Po velmi slušném Siege tu máme stále slušné ale už ne tolik dobré Earthrise, to sebou bohužel táhne všechny zápory Siege a ještě přidává vlastni, těmi jsou bezpochyb některé nové CGI modely jako například Galvatron, který se nedočkal své figurky a tak jej nebylo ani podle čeho pořádně modelovat a podle toho i tak vypadá, obdobný problém měly i lodě Nemesis a Ark (Ark tuto CGI měla již v Siege ale až zde to bije do oka mnohem více), které v některých scénách působí rozmazaně a odflánutě. Dalším záporem ale i do jisté míry pozitivem byly nové charaktery, v rámci figurek jich byla celá řada, avšak oproti Siege se jich do Earthrise série dostalo o poznání méně (ze standardní toyline se sem dostal pouze Doubledealer, Deseeus (aka Quintesson Judge), Scorponok a Sky Lynx + zbytek nových či nově zabitých charakterů pak vyšly jen jako exkluzivity, či nedostaly figurky vůbec, což si neumím do jisté míry vysvětlit proč nejsou přidány nové charaktery ze standardu a jsou přidávány ty mnohem méně zajímavé z exkluzivit, i když důvodem bude šetření za CGI animaci pravděpodobně), výhody vidím tedy hlavně v těch čtyřech výše zmíněných postavách, které dokázaly zaujmout ale některé dějové části okolo nich nechápu, /!!!SPOILER!!!/u Scorponoka jsme se nedozvěděli jak dopadl ani žádné bližší informace, akorát strohou kostru a pár blábolů, Quintesson a jednání jedné z jeho osobností na mě působilo jako předem připravené na danou scénu, i když bylo očividné, že ta jedna osobnost musela s ostatními žít věky a mohla je zabít už dávno, tak proč to udělala zrovna v tu chvíli? Doubledealer pak sám o sobě měl dobrou linku, avšak byl po docela slabé době na plátně zbytečně zabit, i přes svou zajímavost, to samé platí i u Sky Lynxe, ten byl sice od G1 odlišný ale skvěle napsaný i tak, jenže ten samý díl co se ukáže je zabit a druhá nová autobotí postava je po smrti, prvním zabitým nováčkem byl pak Steeljaw, který byl mrtev dříve než děj této série vůbec začal (nepočítám Aplha Triona), což rozhodně moc nepřidává. /!!!SPOILER-Konec!!!/ Dalšími výhodami je opět hudba, ve velké míře CGI a zpola i děj, avšak již to není to co u Siege. Celkově i přes znatelné nedostatky je i nadále série v pohodě koukatelná a asi stojí zato ji zhlédnout a jsem zvědav na pokračování. ()

Aurus

8/10. Za mě povedená série ale první byla lepší ale zas tahle taky není špatná. Příběh je dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je výborná, animace je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera seriálu je výborná. Jsem zvědav na poslední sérii ()

Shakers

2. séria - 80%. Prvá séria, The Siege bola super. Druhá, The Earthrise je síce tiež dobrá, ale pri prvej som bol asi opití nostalgiou, pretože ma bavila viac. Alebo bola naozaj lepšia. Každopádne druhá ponuka dobrý príbeh o záchrane Cybertronu a hlavne (ak sa mi to iba nezdá) je akčnejšia. K plusom radím aj dĺžku seriálu. Stále to ma iba šesť dielov, takže to nie je zbytočne naťahované, pekne to plynie od dielu k dielu. Potešil ma Scorponok, dueli Magatrona s Optimusom, ale aj záverečná epizóda, ktorá si doslova pýta tretiu sériu. Teším sa čo bude ďalej. ()