Od Transformers Armady uplynula léta, ale nelítostný boj dobra a zla pokračuje. Je třeba nejen porazit masky, ale i předejít vzkříšení Unicorna. Napětí se zvyšuje... (oficiálny text distribútora)

Hornet.CZ

52% (Super Link) / Vzhledem k odlišnostem Americké a Japonské verze budu + a - z těchto verzí uvádět bud k oběma zároveň a nebo zvlášť. Energon + Super Link: Animace - U tohoto seriálu je právě toto téma dosti kontroverzní, až do nějaké 30. epizody zde lze objevit 4 druhy animací a každá z nich je použita na něco jiného, jedna speciálně na Alpha Q, druhá na všechny ostatní roboty, třetí na interiéry a lidi a poslední na pozadí, tento mix je celkem zajímavý a je celkem i originální ale jak sem již řekl tak pouze do nějaké 29 epizody, pak se totiž začne mírně zastaralou CGI (kterou jsou animováni roboti) míchat s ručně malovanou a to opravdu do očí bíjícím způsobem, ze začátku je to tak ob díl, každopádně s postupem času se toto objevuje více a více, já bych měl tady několik otázek a to "proč až za polovinou seriálu?", "proč jste tak neudělali seriál celý již od začátku?" a "proč je to tak dementně okaté?", ono takéto experimenty mi nevadí ale míchat něco co už nějakou dobu funguje (i když to vypadá mizerně) s něčím co vyzerá úplně jinak je na mě prostě moc, osobně bych byl radši kdyby tam použili bud jednu nebo druhou ale radši to prostě nemíchat. U animace ještě chvilku zůstanu, snad největší plus je vzhled lidí, ti sice vypadají, že jsou polo-Japonci ale vypadá to snad "nejlépe a nejvyspěleji" ze všech seriálů co ohledně transformerů vůbec byly, i když je fakt, že na podobné nebo ještě lepší úrovni jsou také Transformers: Prime nebo Transformers: Generation 1. Pak bych tu ještě zmínil nespočetné množství animačních chyb, nesmyslů a nedodělků mezi které bych například zařadil popírání gravitace, někdy umí létat někdy ne a přesto to dokážou i ti co se nepřeměňují na žádný dopravní prostředek schopný letu, to platí hlavně u deceptikonů, Megatron zavelí ústup a i takový Demolishor prostě poslechne odletí do prdele i přes fakt, že se transformuje v tank a později na náklaďák, jenž tyto vlastnosti naprosto postrádá, každopádně toto se objevuje skoro ve všech seriálech a to již od GoBots. Vzhled postav - je sice fakt, že jenom na základě animace bych mohl všechny postavy poslat někam ale nejde to. Stejně jako u Beast Machines se tu najdou postavy jenž jsou i vzhledem k animaci úžasné a některé jsou prostě odpad, mezi ty nadmíru dobré patří podle mě hlavně Superion Maximus, Demolishor (počáteční verze) a Tidal Wave, mezi ty vzhledově nepovedenými jsou Arcee, Cyclonus + Demolishor (2. verze), Prowl a nejméně hrůzostrašně vypadající Megatron vůbec. Děj - Jedním z největších pozitiv seriálu jenž mě táhly až do konce tak byl určitě velmi dobrý děj, který byl mnohem bohatší než u předchozího Transformers: Armada, zaznamenal jsem zde pouze jednu díru v ději kdy se Optimus Supreme pere s Unicronem, kterého ovládá ze vnitřku Megatron, já bych tuto část nazval tou nejnudnější a nejhůře zpracovanou v celém seriálu, dívat se na to nedá a příběhově je to na bodě mrazu. Optimus Prime - Poslední opravdu nesnesitelnou věcí je právě vůdce autobotů, který je natolik slabý, že se věčně s někým kombinuje (na což dokonce v jednom díle upozorňuje Megatron), ze začátku k tomu využívá 4 členný tým Prime Force, který si táhne ve svém přívěsu, každopádně někdo si řekl, že je to nuda a tak jako další byl vybrán Wing Saber (jinak také "nejzbytečnější hlavní postava"), který potom co získá novou podobu tak se z Optima neodrhne a pokud ano tak v daném díle ani není (mimo asi dvou až tří epizod), řekněme že jde o takovou nucenou dě*ku, jenž neudělá nic s tím, že ji furt někdo ojíždí, poslední se stal nakonec Omega Supreme, který se alespoň do nějaké té solo akce dostal a nemám s tím až takové problémy. Energon: Dabing - Dosti charakteristický a ale občas nesmyslný a stupidní. Nesrovnalosti a debilita - Ačkoli v energonu je lehčí rozeznat od sebe postavy tak to je snad jedinou dobrou věcí této verze, příběh a s tím i související dabing většinou nedává smysl, práce dabérů je překládat nebo maximálně mazat nepovolené ale tady je to po epizodě 32 kompletně překopané, epizoda 33 (podle japonského řazení) je v USA ignorována a dokonce se po ní snažili zahladit stopy její existence a to i přes to, že jde o jednu z nejdůležitějších epizod v celém seriálu, následující epizoda s číslem 34 (podle japonského řazení) to kompletně odsrala a většina dialogů je kompletně změněna aby na již zmíněnou epizodu 33 nijak neodkazovali. (27%) Super Link: Intro - Super Link má podle mě jedno z nejhorších inter ve světě Transfromerů vůbec, ačkoli vizuálně to vypadá lépe jak to určené pro západ tak hudebně je to skoro neposlouchatelné, intro pro Energon mě osobně zní lépe a to i přes to, že je mnohem kratší a vzhledově to není až takové jako zde, ovšem hudba je více než obraz. Dabing - U Japonců je ten problém, že většina zní skoro stejně a tady to není výjimkou, jedinou postavu, kterou jsem neměl problémy od ostatních rozeznat tak byl Ironhide, u zbytku to tak lehké už nebylo (nepočitatelné -). Jinak si stěžovat nemohu, více záporů jsem u této verze nenašel. (52%) () (menej) (viac)

• 33. epizoda 1. série s názvem Return! Our Scorponok (jinak zvaná Scorponok's Scars) nebyla nikdy odvysílána v USA. Důvody proč tomu tak bylo, nejsou dodnes známy. (Hornet.CZ)