Hókago teibó nišši

• Japonsko 放課後ていぼう日誌 (viac)

Mladá dívka Hina Tsurugi ráda zůstává doma a věnuje se nejrůznějším ručním pracem. Její život se však hodně změní, když se musí s rodiči přestěhovat do malého přímořského města a začít studovat na zdejší střední škole. Moře je pro Hinu sice krásným zpestřením, ale dívka doslova nesnáší hmyz a různé slizké mořské živočichy. Ještě před nástupem do školy se jde Hina projít a na molu spatří starší dívku, která se motá, jako kdyby měla úpal od sluníčka. Když Hina přiběhne dívce na pomoc, tak zjistí, že jí vlastně vůbec nic není, že jen rybaří. Kuroiwa Yuuki, jak se děvče jmenuje, je velice excentrická a nejen že přesvědčí Hinu, aby si s ní zkusila zarybařit, ale když Hina chytne velkou chobotnici, ze které má doslova hrůzu, tak ji i přesvědčí, aby se stala členkou místního středoškolského rybářského kroužku. První den ve škole tedy pro Hinu začíná tím, že se musí nějak pokusit dostat ze spárů rybářského kroužku, aby mohla vstoupit do kroužku ručních prací. Je však to rybaření opravdu tak strašné? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Příjemná podívaná. Jistě, další anime o dívenkách, co mají svůj klubík (tentokráte rybářský) a v jeho rámci dělají nejrůznější věci, kdy je vše roztomilé, zábavné ale i edukativní - tohle už jsem několikrát viděl, ovšem tenhle seriál považuji za sebe určitě za jeden z těch lepších. Sedlo mi složení charakterů. Líbilo se mi provedení oné přeměny z "rozhodně nemůžu rybařit" na "mám ráda chytání ryb". Chválím i ten občasný ekologický přesah. Stejně tak se člověk o rybaření trošku něco dozví, dostane nějaké ty základní tipy a triky. Takové seriály mám zkrátka rád, když ukazují to hezké a zábavné, co na daném koníčku je, chtějí něco naučit a dívají se i na některé příčiny a důsledky. No a když se vám k tomu všemu líbí i celková atmosféra (podtržená vhodnou animací i hudbou), pak je u mě vyhráno a výsledkem je příjemná podívaná. 7/10 ()