Jeoffrey

Je mi líto, ale na téhle vlně se nesvezu... Ano, oceňuji zajímavý přístup k úvodní příběhové expozici u tohoto anime (= skoro žádná není) a díky tomu vytvořené velké množství tajemství a záhad, které mají utáhnout celou tuhle sérii. Ale bohužel mě to nestačí. Měl jsem totiž obrovský problém už s prvním dílem, kdy mi přišlo, že hlavní hrdina dostává vše až příliš snadno (Máš tu těžkou, nesplnitelnou zkoušku? No ta holka vedle tebe má úplnou náhodou takový docela pěkný meč... Nikdo ho neumí pořádně používat, ale kámo, ty jsi přece jiný... Proč? To se možná někdy určitě dozvíme. Kdy? Až doletí draci do Westerosu...), vyhýbá se smrtelnému nebezpečí způsobem, který působí divně a naprosto ničí jakýkoli strach o hlavního hrdinu a tím mi i likviduje napětí a jakoukoli touhu ve sledování pokračovat. Když vás totiž během 3 minut někdo ohrozí, aby byl zabit někým dalším, kdo vás následně zase ohrožuje, aby ho sundal zase někdo úplně jiný, koho pak zase... No prostě tahle scéna byla na Jeoffreyho "too much" a zabila můj zájem ne jednou, ale hned 3x. Druhý díl jsme proklikal ve snaze najít nějakou postavu, která by mě zaujala, o kterou bych se mohl bát, s kterou bych chtěl tenhle příběh (jakkoli zajímavý, ovšem jen tím, že vlastně nic moc nevíme...) prožít. Bohužel nenašel. Tedy odcházím a nechám tuhle "vlnu" pro vás ostatní - bez hodnocení samozřejmě, jen s pár dojmy. Drop po 2. díle. ()