Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

Martrix

Před hodnocením Willoughbyovi je potřeba si ujasnit škálu divnosti. V závislosti na míře podivínství ji totiž máme každý vystavěnou jinak. Třeba já: 1. Burton-divný 2. cool divný 3. nekorektně divný 4. divný 5. úchylně divný ... . První polovina tohoto animáku byla jen divná. Rozpačitě divná, protože se asi nikdo soudný nebude bavit nápadem, že z matky vypadne dítě, otec ho pokárá, vyhodí na chodbu a už se o něj nikdo nestará. Proč? Jaká je pointa? Není...tvůrci to takt prostě vymysleli. Zhruba od poloviny už se k té rozpačité divnosti přidalo i pár milých (ne vtipných) momentů a divák se mohl víc soustředit na pěknou a místy originální animaci. Já do té doby dumal, co koho vedlo k tomu, aby (v dnešní zpovykané době zvlášť) vytvořil tak nepřátelské prostředí, které se zvrhne ve scény, kdy se děti snaží zbavit rodičů a rodiče dětí a přitom to není myšleno jako nadsázka, nebo záminka k pointě...ať je to jak je to, rodina je rodina. V pojetí Lowryho knihy je to tak trochu potměšilá a cynická záležitost, která mi není po chuti. A to jsem tvor se zálibou v nekorektní humor a nic mi není svaté. Jako animák pro děti, bych Willoughbyovi nedoporučoval. Být originální a nedisneyovský za každou cenu není cesta, kterou by se měly ubírat filmy pro děti. ()

Nevka

Animace je sice pohodová a zajímavě "upletená", ale jinak mě Willoughbyovi docela zklamali. Příběh nemá dostatek nosných pilířů, které by ho dělaly zajímavým nebo zábavným. I proto člověka moc nezaujme, což je pro mě u animáků klíčové. Celkově bych tuhle rodinku kvalitativně přirovnal třeba k UglyDolls. Z námětu se dalo totiž vytěžit více, a já musím dát 2 hvězdičky. Sice jsou docela silné, ale pořád jsou jen dvě... ()

D.Moore

Nádherná stylizace i animace, zběsilé gagy a skvělý (původní) dabing, to vše mě bavilo... Asi tak půl hodiny. Pak se mi Willoughbyovi bohužel trochu okoukali a hlavně jsem si všiml, že jim tak nějak chybí pořádný, zajímavý nebo aspoň smysluplný příběh. A to je velká, velká škoda. Na jedno podívání, proč ne, ale obávám se, že žádná repríza už nebude. ()

Grezocrusk

Animak o nefunkčnej rodine v ktorej rodičia ich odmietaju a nakoniec opustia.Ako náhradu im daju chúvú a následne chcu prredat aj dom.Celkovo som nevydržal pozreť celu pohadku , väčšinu som iba počuval a videl v pozadi ale má to iba jednu priamu liniu kde je hned po 15 minutach očividne ako to skonči.Určite nič extra ale zas nie ani otrasne, no neodporučam púštať pokial máte na výber niečo lepšie. .Hodnotenie 40% ()

oveckaoa

Přiznám se, že jsem byl skeptický, když jsem viděl trailer říkal jsem si to nebude nic pro mě nicméně to bylo solidní. Největší plus je vyprávěč ten kocour, který je vtipný a občas utrousí i slušnou hlášku. Z ostatních postav pobavila ta holka navíc pěkně zpívá a ty dvojčata jinak příběh je průměrný animák chůva vypadá jak matka hlavního hrdiny vykradená z animáku Lorax a ke konci jde hodně vidět, že to točil režisér zataženo občas trakaře 2 (knírek). Ohledně přístupnosti bych to nějak neřešil animák Princezna a žabák je místy taky temný a nikomu to nevadí v Úžasňákových umírají dokonce lidé a nikdy to skoro nikdo nevzpomínal a v Shrekovi 1 a 2 se baví o honění penisu a podobných věcech zabíjejí se tam zvířata a přesto na to děti stále koukají. ()

• V pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (od r. 2014) řekla Alessia Cara, že jedním z její celoživotních snů je nadabovat nějakou roli v animovaném filmu. Producenti tohoto filmu viděli rozhovor a okamžitě ji kontaktovali. (ČSFD)