Target Earth

Anderton

Vyľudnené mesto krátko po Apokalypse má vždy svoje čaro, i keď treba spomenúť, že v konkurenčnom The World, the Flesh and the Devil bola atmosféra hustejšia a film jednoznačne podarenejší. Target Earth ale slušne boduje vzťahmi medzi zopár postavami, kde to pochopiteľne po čase začne vrieť a napríklad aj tým, že útočníci sú tentokrát z Venuše. Inak ide skôr o dobový mierny podpriemer, kde výrazne cítiť nízky rozpočet. Kto nemá pre scifíčka päťdesiatok slabosť, tak ide o stratu času. 50% ()

vitekpe

Chtel jsem po dlouhe dobe zase videt v akci krasnou Virginii Grey. Zvolil jsem tento roztomily padesatkovy sci-fi kousek, a byl jsem spokojen. Samozrejme je patrne, ze produkce musela setrit, ale presto se podarilo vybudovat celkem zabavnou atmosferu "hruzy" z robotu-okupantu Zeme. :-))) Potesila svou ucasti tez Kathleen Crowley. P.S.: a je tam ten peknej, dojemnej moment s Virginii - "You crazy dame." 3+ ()

zelvopyr

Zajímavé padesátkové sci-fi béčko z těch levnějších. Příběh je hloupý, ale jeho podání už tak špatně nevypadá. Při sledování hned od úvodu jsem vyloženě zpozorněl, protože tak zajímavou kameru a budování atmosféry (zmatení, paranoia) jsem ve filmech tohoto kalibru jen tak nepotkal. Navíc k mému úžasu bylo proneseno několik situačních vtipů, které mi připadaly skutečně vtipné. Žánrově není Target Earth až tak daleko od Dne triffidů, tady je post-apo situace, ve které se nachází omezená skupinka našeho zájmu, lokální a poměrně originální. Z mnohem lepšího příběhu vycházející Den triffidů z roku 1962 jsem viděl nedávno, měl cca 10x větší rozpočet a byl nesrovnatelně horší. Nahoru palec nejméně jeden, váhám, jestli oba. P.S. Že je robota vidět pomálu je jen dobře, stejně jako v Čelistech to také funguje k dobru věci. P.P.S. Hotel Bateman mi připadá také celkem zajímavý... :) ()

PKD

Jo. Docela slušné. Hl. prvních 20min. které mě silně ewokovaly (to zdejší časté přirovnání k Trifidům chápu, leč já je tam necítil) Já, Legenda od Mathesona. Zajímalo by mě, kdo od koho kopíroval. Ale když uvážím, že Legenda vyšla 7.8. a prem. tohoto filmu byla též 7. ale listopadu téhož roku, takže je to myslím jasné;-) Ona vůbec 1. pol. byla na film této konkrétní éry dosti zajímavě atmosférická, že bych to natáhl na 90min. vynechal papundeklového robota (kterého zkoumá v bunkru mj. i Whit Bissell, ten chlap je snad všude, hehe) a udělal z toho regulérní psychodrama, které by pak pochopitelně nemělo nic společného s monster filmy této éry. Dost překvapila smrt jedné z ženských postav. Nečekané. Plakát jest samoz. další z mnoha reklamních lží. Dnes se to zove....marketingový tah. A není to vůbec nemorální. P.s. a jistě že hl. pár opět přežije, i když se seznámil před pár dny. Já bych je pozabíjel všechny a nechal naopak přežíti toho robota, co měl vydati za celou armádu, na kterou jako už klasicky, nebyly dolárky.;-) ()

Lima

Plakátové.info: SYROVÁ PANIKA!!! UVIDÍTE TO, CO SE FILMOVÉ PLÁTNO NIKDY NEODVÁŽILO VYJEVIT!!!___Samozřejmě, film je nutné poměřovat optikou tehdejší doby a respektovat tehdy zažité filmařské postupy, jako půjčování živých záběrů vojenské techniky z jiných filmů (proto zdejší nic nechápající dobytkův komentář s klidem ignorujte). Zdařilých úvodních 20 minut je jak od horšího Hitchcocka – podezíravost, strach, snaha porozumět „Co se to ksakru děje?“. Když se pak vyloží karty na stůl, objeví se první robot (těch si divák užije cca 5 minut z celkové stopáže) a zapojí se armáda, film postupně přestává být tak zajímavým a čeká se jenom na velké finále, které tak nějak nenaplňuje očekávání (pokud tím nemyslíme úsměvnou bitku s jedním robotem na hotelovém balkóně). Pojmout globální katastrofu prostřednictvím 6-ti lidí, kteří se vyhnuli evakuaci a přežívají v jednom z hotelů, mi přijde zajímavé a vzhledem k žánru osvěžující. A tak ani nijak nevadí, že robotí uzurpátoři hrůzu nebudí a vypadají jako Robot Emil z české populární TV série z 60.let. Pointa filmu pak jasně naznačuje, kde se inspiroval Tim Burton ve způsobu likvidace ufounů v jeho ´MARS ÚTOČÍ´. ()