Ztracený muž

(študentský film)
Krátkometrážny / Western
Česko, 2015, 15 min

Tony se vrací po dlouhých letech domů. Překvapí svého starého přítele Rickyho, který myslel, že je Tony dávno po smrti. Přátelské setkání však skrývá tajemství, které je již načase odhalit. (Killda)

allthistime

Nebylo by to špatné, kdyby se pozměnily rekvizity, prostředí a těžkopádnost dialogů, pak by snímek zanechal mnohem lepší dojem (takto to na mě působilo až moc amatérsky a nikoliv "studentsky"). Velmi se mi líbila závěrečná scéna - zachycení vnitřního dilematu Tonyho - ta to z mého pohledu celé zachránila. Zkrátka Filip Kilián umí, což už dokázal, ale ne každý den je posvícení.. ()

Kelly2502

"Vlaky? To jsem nedělal od tý doby co jsem s tím přestal." :D :D No shit Sherlock. Opäť raz ďalší dôkaz toho, že na filmových školách ťa možno naučia ako točiť vizuálne podmanivé filmy no nikde ťa nenaučia ako napísať poriadny príbeh s dialógmi, ktoré nerežú uši. Zo všetkého by som najviac ocenil hudbu, naozaj pekný kúsok na krátky film. ()

Dont

Podobně jako Davies vidím potíž zejména u dialogů, které místy působí trochu nepřirozeně. Ale jinak je to pěkný kousek, jako fanoušek skomírajícího žánru westernu jsem se na film podíval s chutí a převážily rozhodně pozitivní dojmy. Výborná hudba i kamera, atmosféru to má dobrou, povedl se i stylový plakát. ()

Tom_Lachtan

1) Tohle je cvičení druhého ročníku se zadáním "reálové" a já si myslím, že na druhák je to dílko povedené, protože práce s kamerou je tu docela fajn, ale pakliže to měl být western, dokázal bych si tu představit mnohem lepší práci s žánrem, je zde hned několik scén, kde jsou dialogy (mimochodem, dost toporné) dost na víc a mnohem více by atmosféře slušelo ticho rámcované nějakým propracovanějším záběrem). A je docela škoda, že je zasazení americké, protože reálie prostě americky nevypadají, zasazení někam do R-U ve stylové podobě ala Je třeba zabít sekala by slušelo mnohem více, stačilo by vyhodit přihlouplou vlakovou vějičku, změnit jména a revolver prohodit za nějakou pytláckou kulovnici. Ale v řemeslných stránkách je tu jistý talent znát, za pár let, kdo ví, minimálně na dobré reklamy je tu našlápnuto dobře. ()

FILMOVKA

Bohužel lepší objektiv k dokonalejšímu filmu nestačí. Místy mi i připadalo, že chyběly záběry pro lepší střih. Zvuk byl špatný, především dabing. A ten smích dětí v lese tam asi taky neměl být. Další věc, lokace. Nejsem si jistý, do jaké míry se to dá díky ryze českému prostředí nazvat westernem. Dům, ve kterém žije jedna s hlavních postav tam taky není moc vyjasněný. Spíš to vypadá jako nějaký rybářský altán. Vzápětí totiž oba muži vyjíždí na koních, které v lese zase postrádají. A konec odpovídá kdejakému studentskému filmu s pistolí - nadhodit malér, ve kterém se hlavní hrdina ocitl ale hlavně nevystřelit, protože s výstřelem by se děj uzavřel, a to my nechceme. Na práci s titulky není nijak co chválit a pobledlost obrazu mi přijde na škodu. Přitom by stačilo srovnat kontrast. Že je scénář poměrně slabý mi nevadí na školní krátký film, ale trochu tady selhala obrazová vybavenost, která i přes snahu autorů je nedokonalá a neztotožňuje se s kostýmy, lokacemi a barevností. Na druhý ročník v Písku mi to přijde málo. Zhlédnuto zde: https://www.youtube.com/watch?v=bpFaW4uglPQ ()