Veľká

Veľká Británia / Austrália, (2020–2023), 25 h 42 min (Minutáž: 46–58 min)

Tvorcovia:

Tony McNamara

Hudba:

Nathan Barr

Elle Fanning, Nicholas Hoult, Florence Keith-Roach, Sebastian De Souza, Sacha Dhawan, Phoebe Fox, Bayo Gbadamosi, Adam Godley, Douglas Hodge, Louis Hynes (viac)

Tony McNamara, na Oscara nominovaný scénárista filmu Favoritka, přichází s žánry mísící, anti-historickou jízdou napříč Ruskem 18. století. Satirické komediální drama Veliká pojednává o vzestupu Kateřiny Veliké z outsiderky k nejdéle vládnoucí panovnici v dějinách Ruska. První řada vypráví fiktivní, zábavný a anachronický příběh o idealistické, romantické mladé dívce, která přijíždí do Ruska uzavřít dohodnutý sňatek s náladovým carem Petrem. Kateřina, doufající v láskyplný a sluncem zalitý život, se místo toho ocitne v nebezpečném, zpustlém a zaostalém světě, který se rozhodne změnit. Jediné, co pro to musí udělat, je zabít svého manžela, přemoci církev, usměrnit armádu a získat dvůr na svoji stranu. Velmi aktuální příběh o minulosti zachycuje řadu rolí, které tato milenka, učitelka, panovnice, přítelkyně a bojovnice během svého života sehrála. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Fr k tomuto seriálu (4)

Veľká (2020)

„TOHLE JE RUSKO!…“  druhá řada (výrazně?) lepší tý první... proto zvedám celkový hodnocení na 4*. více u jednotlivých sérií....                ()

Season 1 (2020) (S01)

„ZAHAJUJEME TÍMTO NĚCO ZCELA MIMOŘÁDNÉHO. KAŽDÝ Z NÁS MUSÍ BÝT LOAJÁLNÍ PRO NÁŠ CÍL. A MUSÍME SI VĚŘIT. BUDE TO TĚŽKÉ, ALE MY ZVÍTĚZÍME…“ Nekorektní jako černej hrabě na dvoře cara Petra III. Rozmařilost, obscénnosti, tyranie, perverznost, podlézavost, přetvářka… takovej je život šlechty v Rusku. Nejhezčí jsou na tom ty perverznosti, protože z toho dělaj takovou jinou historickou podívanou. Bez nich je to trochu nuda. To, že je v tom pravdy, co by se Putinovi do trenek vešlo, mě nesere. Ale těch černochů… Ty vole, proč?!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám Petra III. A Kateřina? Kdo to kurva je? 2.) Sním o ruský společnosti plný Afričanů.  /// Thx za titule „Markéta Šerá“.                                                                                             PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Season 2 (2021) (S02)

„TOHLE JE RUSKO! ZAJÍMAVÉ… NIKDY JSEM TO NESLYŠELA V POZITIVNÍM SMĚRU…“  Tak druhá série je perfektní! Mnohem větší zábava, než jednička! Ti dva si dělají naschvály (– ona s ním neposnídá, on jí nedolíže…) a často je přítomen ftip sarkastický nebo cynický, protože…. protože TO JE prostě RUSKO! Baví i jiný postavy a fakt jde o historii podanou zábavnou formou. Už se těším na další řadu!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rodiče mě neměli moc rádi (ale srát na ně!). 2.) Chcu pochopit Putina. (ty vole, TO JE RUSKO!). /// Thx za titule „Jana Děžínská“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

Season 3 (2023) (S03)

„TENHLE VZTAH MNĚ OBČAS PŘIJDE ZPROPADENĚ KOMPLIKOVANÝ…“ Od začátku jedou tu svoji dialogovou (a lízací) smršť. Možná je to sexisticky ještě provokativnější než dřív. Později tomu začne chybět ten hlavní protagonista. Ty dialogy už nejsou tak zábavný a spíš se v tý spoustě slov utápějí. Vzhledem k závěrečný scéně (která se odehrává během songu AC/DC „You Shook Me All Night Long“) bych řekl, že je to konec seriálu. Ale… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je založen na divadelní  hře Tonyho McNamary. Uvažovalo se o šesti sériích. 2.). Seriál byl později prezentován jako „zcela nepravdivý příběh“. 3.) Thx za titule „Jana Děžinská“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()