Ve druhé řadě se Kateřina konečně ujímá ruského trůnu. Zosnovat převrat proti manželovi jí možná připadalo obtížné, ale nebylo to nic ve srovnání s osvobozením země, která o svobodu nestojí. Kateřina se pouští do války se svým dvorem, vojskem a dokonce i s vlastní matkou, aby přinesla Rusku osvícení. Bojuje i se svým srdcem, když se z nenáviděného manžela Petra pomalu stává... vězeň? Spojenec? Milenec? Kateřina si nakonec uvědomí, že pokud chcete změnit svou zemi, musíte jí nejprve dovolit, aby změnila vás. A že stát se "Velikou" vyžaduje mnohem větší úsilí, než si dokázala představit... (HBO Europe)

Lachtaan

Jestli jsem před pár minutami vychválil druhou řadu See, jak skvěle převálcovala svého předchůdce, Veliká tomuto faktu nasazuje ještě mnohem těžší korunu. Tenhle zvláštní a nevídaný mišmaš silně sprosté satiry a skutečného historického podkladu mě loni dost mátl a měl jsem chuť se na něj vykašlat. Letos nás ale rovnou vrhl do opravdu poutavého hašteření dvou vládců, které by opravdu nikdo nechtěl mít na svém trůně. Klasické komedie či sitcomy mě už dávno omrzely, ale u tohoto formátu se budu rád bavit dál. [viděno na HBO GO] ()

HanzoBureshi

Pokračování historické úchylárny pokračuje a to ve velkém stylu, protože tato druhá řada jede ve stejném směru jako ta první. Elle Fanning a Nichoas Hoult jsou boží a své role si užívali skvěle. Dle konce není jisto, zda vznikne pokračování.... uvidíme časem. Druhá řada si zasluhuje asi 8/10 jako ta první řada. ()

McGuffin

Carevna Kateřina Veliká 2, The Great 2, se opět snaží předělat Rusko a zbavit se svého manžela. Pár dvořanů vsadí na její úspěch a mnoho dalších zůstane skeptických. Publikum si může vybrat, ale vsadit se může, že scenáristé Tony McNamara a Tami Sagher vždy nechají carevnu, cara i dvořany pronést nečekanou, nepravděpodobnou a většinou i krutou repliku, kterou by v běžném životě nebylo kde zaslechnout. Stejně tak jisté si může být, že v reálném fiktivním životě obou protagonistů nezanechá žádná z jejich veselých replik žádnou stopu. Groteskní včerejšek mohou zaměnit s groteskním zítřkem snadněji, než my levou ponožku s pravou. P.S. To je zpráva o chybějícím příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Milo384

První série mě bavila víc. Líbilo se mně více plánování svrhnutí cara v první sérii, než zvládání intrik dvora a rozhodování se, jestli má Kateřina zabít cara Petra. Přišlo mně, že tato série je vážnější. Už není tak hravá a vtipná. U pár dílů jsem se nudil. Postava matky Kateřiny je až otravná. No a na konci bývalí panovníci Švédska jsou zbyteční, jedině že by byli mezi hlavními postavami v další sérii. Možná jsem měl přehnané očekávání. ()

rostsoft

První série byla velmi dobrá, ale ta druhá byla naprosto exkluzivní. Už dlouho jsem se tak nezasmál, autoři si na nic nehráli a prostě dělali čistou zábavu. Takže v carském Rusku uvidíte velké množství černochů, indiána, a dokonce mám pocit, že jsem tam zahlédl australského domorodce. Což ovšem k tomto díle působí komicky, i když důvod byl možná jiný. Každopádně se jim to povedlo na výbornou a doufám že uvidím další řadu. ()