Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Nevina (2021)

Musím přiznat, že mě víc bavila první polovina seriálu, v níž scénář předkládal divákovi stále nová tajemství a záhady, aniž by cokoli vysvětloval. S tím, jak jsem v druhé půli dostával až příliš polopatická vysvětlení, začal u mě seriál lehce upadat; s postupujícím dějem příběhu se navíc začaly objevovat menší i větší díry v logice, které celé záležitosti dost škodily. I přes tyto připomínky mě ale seriál bavil a na rozdíl od jiných počinů nelituji času, který jsem u něj strávil. Když si holt rozumí režisér se scénáristou, musí to být na výsledku znát:-) ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Vypadá to, že by na německém cvičáku vyjádřili můj výběr seriálů v poslední době asi takto: "Nieder! Auf! Nieder! Auf!" Minule jsem se velice těšil na Hada a pohořel jsem, teď jsem se těšil na Nevinného a zatím nelituji. Tentokrát jsem měl ale výhodu, Oriol Paulo je pro mě zárukou kvality. Děj úvodní epizody sice nepřekypoval bujarou akcí, měl ale sakra vyvedenou atmosféru a spoustu nehlučného napětí. Zatím velká spokojenost. 4*+ ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Tak tohle se inkvizitorům fakt povedlo:-) Dívám se na druhou epizodu a mám silný pocit, že sleduji začátek úplně jiného seriálu, protože oba díly pojí dohromady jen úplný závěr obou částí. Tleskám. Tvůrci si opět vystačili s naprostým minimem akčních scén a znovu těžili ze své schopnosti vytvořit dokonalou atmosféru a příběh, který divákovi neumožní polevit v ostražitosti. Jen jsem si nemohl zvyknout na to, jak Alexandra Jiménez zanedbává základní hygienická pravidla. Takovou ji neznám:-) ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Tvůrci mají seriál evidentně pevně v rukou, jednotlivé epizody tak mají pevně stanovený úvod, což mě velmi baví; ani ve třetím dílu se nevytratila charakteristická atmosféra, jen bylo evidentní, že spolu se soukromým i policejním vyšetřováním nabral na tempu i samotný příběh. U něčeho takového se prostě nemůžu nudit. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Děj čtvrté epizody se vyvíjel velmi zajímavě (tedy alespoň pro mě), ale trochu mě zklamalo to obrovské odhalení, které mě vlastně ničím nepřekvapilo. Příběh seriálu začíná mít ve své polovině jasné kontury a já už jsem si celkem jistý, že mě bude bavit až do konce. Tvůrci by museli spáchat obrovský kiks, aby si u mě ještě stihli pokazit reputaci. Škoda jen té přemíry vysvětlování. 5*- ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Kdyby se děj celé epizody točil jen kolem Oliviiných vzpomínek na Aníbalovo podnikání, asi bych ho opět ocenil pěti kousky, jenže došlo i na záležitosti, u nichž dost zahaprovala logika, navíc mi byly znovu objasněny detaily, které pro mě už nějaký čas nebyly tajemstvím. Nemůžu si pomoct, ale to příjemné tajemno, které se mi tak líbilo, se z příběhu postupně vytrácí. ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Tvůrci se v šesté epizodě rozhodli otevřeně zahrát na akční strunu a najednou to jaksi nebylo ono. Střílelo se jako u Verdunu a i přes absenci prodloužených zásobníků se to obešlo bez nabíjení- s tím bych se ještě vyrovnal, ty podivnosti, jež provázely útěk obou hledaných, už na mě byly trochu moc. 4*- ()

Epizoda 7 (2021) (E07)

Po šesté epizodě, z níž jsem nebyl úplně šťastný, přišel sedmý díl, který mi zlepšil náladu. Ano, i tady se tvůrci nevyhnuli menším i větším přešlapům, ale děj už měl opět takový ten nádech tajemna, což jsem minule silně postrádal. Vzhledem k tomu, co už nám příběh odhalil, začínám mít silné obavy z toho, jak se Španělé popasují s finální částí seriálu. ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

No jo, no, mé obavy se, bohužel, naplnily a finální epizoda mě silně zklamala. Zatímco si scénárista v jiných dílech lehce pohrával s příběhem i s divákem, tady už šel Oriol Paulo zřejmě na krev, takže ve výsledku z toho byl takový bizarní a málo uvěřitelný hybrid mezi thrillerem a patosuplným nesmyslem. Škoda, že se závěr nepovedl lépe, seriál by si to určitě zasloužil. ()