Do psychiatrického ústavu v malém městě nastoupí pracovat mladý psychiatr. Zde se seznámí s ředitelem, který je rovněž mírně vyšinutý a hraje ho ikona slasherů Donald Plescance. Jedné noci vypadne v celém městě elektrický proud a veškeré elektrické systémy v ústavu vypadnou z provozu. Toho využijí čtyři pacienti - nebezpeční maniaci, kteří tak mají možnost uprchnout. Nejdříve si to namíří do obchodu, kde si vyberou každý svoji vražednou zbraň a pak přímo k mladému lékaři a jeho rodině domů .. (Flipnic)

George Stobbart

Kvalitný slasher, s názvom známej hororovej hernej série a zároveň aj novšieho akčne-hororového počinu, s ktorým však našťastie nič spoločné nemá. Donald Pleasence (Dr.Loomis z Halloweenu) sa predstavuje ako svojský riaditeľ psychiatrickej liečebne, kde má zatvorených aj 4 nebezpečných psychopatov, ktorým sa po výpadku prúdu podarí ujsť. Tí si to namieria do domu mladého psychiatra a pripravia jemu i jeho rodine nezabudnuteľnú noc. Práve títo štyria maniaci sú najväčším kladom filmu a poskytujú dostatočne rôznorodé násilnosti na to, aby dokázali privodiť strach z toho, čo sa stane ďalej. Špeciálne som si obľúbil postavu kazateľa Franka, do ktorého sa dokonale prevtelil Martin Landau a ktorý svojím psychopatickým pohľadom dokázal naozaj vydesiť. Samozrejme aj ostatné postavy sa úspešne posnažili a vytvorili naozaj špecifickú psycho partiu. Film má viacero skvelých, zapamätateľných scén a hoci je tu značná predvídateľnosť, pozitívom je, že takmer všetko je natočené v reálnych medziach, bez zbytočných efektov, preháňania, či nesmrteľných postáv. Fanúšikom slasherov by Alone in the Dark určite nemalo uniknúť. ()

tron

„Som celý život v blázinci. Nebudem za to ešte aj platiť.“ Tento film som prvý raz videl až v roku 2017. Dovtedy som nevedel, že existuje a to napriek tomu, že filmografiu zmäteného, raz zlého, raz uchádzajúceho, režiséra Jacka Sholdera mám zmapovanú pomerne detailne (Tajomné zlo, Arachnid, Renegáti, Supernova, Skica smrti 2). Alone in the Dark je jeho režijným debutom, ktorý prišiel len rok po mojom narodení. A, veľmi prekvapivo, ide asi o najlepší alebo aspoň jeden z najlepších filmov v Jackovej kariére. Jasné, pri pohľade na béčkarské céčko Arachnid to bohvieaké vyznamenanie nie je, ale faktom je, že Alone in the Dark je skutočne celkom dobré. Atmosférické, temné, na postavách vám záleží a sú sympatické, šéf kastingu dal dokopy vskutku pozoruhodnú bandu „ksichtov“ (Pleasence, Palance, Landau...) a skvelý je nápad o magoroch, ktorí ujdú z blázinca a začnú sa ponevierať medzi zdravými ľuďmi, čo nielenže môže dopadnúť príšerne, ale to tak aj dopadne. Vlastne by som sa ani nečudoval, ak by tomu niekto dal 70 – 80%. A trocha sa čudujem, že sme sa dodnes nedočkali remaku. Jack to nakrútil v produkcii Roberta Shaya, ktorý ho už o tri roky nato nahovoril na réžiu Jackovho asi najhoršieho filmu, Nočnej mory z Elm Street 2. ()

PetrPan

Už ve svém debutu Jack Sholder předvádí jak nemá vypadat správný horor. Ani náznak hrůzy a napětí jen střípky, převládá komediální křeč, která však nevyvolává úsměv. Přitom zaděláno na pořádný slasher by bylo, čtyři různorodí psychopati na útěku z léčebny, co víc si přát. Bohužel jejich cesta jest lemována neumětelstvím páně režiséra a místo děsu vyvolává jejich počínání spíš rozpaky. Za nejlepší se dá považovat jejich obléhání domu rodiny nebohého lékaře, pouze zde se přece jen objevily ony kýžené fragmenty tolik postrádaného napětí a pár dalších hororových propriet, trocha krve a nějaký ten křik. Záhadou pro mě zůstává mé vlastní hodnocení, tři hvězdy de facto za nic. ()

Kudly4

Ta úvodní scéna, byla opravdu perfektní. Ale jinak, ničím jiným Alone in the Dark už vyloženě nepřekvapil. Atmosféra ale nebyla špatná, psychopati, ze třetího patra zahraný skvělě, vraždy ale suchý, ve stylu uškrcení či bodnutí nožem. Třetí hvězda, za postelovou scénu, s překrásnou blonckou Carol Levy. Pár zajímavostí  - první celovečerní film, distributora New Line Cinema, jeden z prvních Hororů, se zvukem Dolby Stereo, Donald Pleasence, z Halloween série a mihne se tu i Hororová královna Lin Shayne, která v té době začínala s filmovou kariérou - její bratr, produkoval tenhle film a je zároveň zakladatelem společnosti New Line Cinema. (295. hodnocení) ()

Flipnic

I když miluju horrory, tak čisté slashery jsou mým méně oblíbeným žánrem. U tohoto filmu ale rozhodně nevidím jedinný důvod, proč mu nedat 5 *. Na jednu stranu je to opravdu čistý slasher s řadou klasických klišé již od doby prvního Halloweenu, na druhou stranu je to excelentní horror a přímo mistrovsky odvedená práce v rámci žánru. Z blázince utečou čtyři totálně vyšinutí blázni a kosí si cestu k domu mladého lékaře, který do ústavu nedávno nastoupil. První polovina filmu je tradiční rozjezd, druhá polovina filmu se změní v obranu lékařovi rodiny v jejich domě uprostřed noci. Zde film trochu připomíná tradiční "zombies" horrory nebo film "Straw Dogs". Film se vyznačuje naprosto excelentními hereckými výkony všech zůčastněných postav, vtip, zajímavé momenty a i když se to zpočátku filmu nezdá, tak i řádnou dávku napětí. Nejlepší na tom je, že ohrožení přichází od čtyř maniaků, ne od jednoho, jak jsme ze slasherů zvyklí a tím se řada věcí ve filmu posouvá trochu jinam. Film má také výbornou kameru. Gore scény nejsou nijak výrazné, což je asi jedinná slabší stránka filmu, ale jak jsem již uváděl, všechny ostatní mistrně odvedené stránky filmu je bohatě vynahrazují. Pro milovníky žánru povinnost! ()

• Jeden z prvních hororů se zvukem Dolby Stereo. (Chatterer)
  • Film byl v Anglii po jistou dobu zakázán. (Chatterer)