Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

Streeper

Třetí španělský film od Netflixu, co jsem viděla. Na Díru zatím nic nemá, ale jako thriller funguje Hogar vcelku dobře. Má jednu obrovskou nevýhodu a to je tempo filmu, které je neskutečně pomalé a šíleně se to táhne. Alespoň ta první půlka, kdy se seznamujeme s postavami, hlavně s Javierem a jeho postupném upadáním do deprese. Španělé, ale nikdy nenechají nic náhodě a dokáží sakra překvapit, pro mě to byl konec. Očekávala jsem nějaký zvrat, který to obrátí na tu dobrou stranu, ale (pozor spoiler) zlo zvítězilo a tak to končí. Hodně mě to překvapilo, asi jsem až moc zvyklá na ty hollywoodský happyendy, že mě překvapil konec tohoto filmu, ale musím říct, že to byla příjemná změna. ()

Kingjiri

Zajímavej počin k zamyšlení, že člověk nemá nikdy dost, na "lepší" se zvyká hodně rychle, ale za to na "horší" se zvyká dost špatně a člověk si taky nemusí zvyknout vůbec. Co jinýmu bohatě stačí nebo je dokonce životnim snem - bydlení v průměrnym bytě se staršim ojetym autem a dítětem ve státní (nikoliv elitní soukormý) škole, může být pro druhýho noční můrou. Někdo tuhle cestu dolu může vyřešit sebevraždou, někdo dlouhodobym intenzivnim vnitřnim bojem, ale hlavní "hrdina" v sobě objeví nebezpečnýho psychopata, kterej se svý dosavadní životní úrovně nehodlá za žádnou cenu vzdát. Jako všechny ostatní bijáky, ve kterejch hlavní hrdina dokáže myslet o několik tahů napřed, se i v tomhle případě přece jenom objevujou momenty, kdy si člověk řiká, že má z prdele kliku a zásadní věci mu vycházej přesně tak, jak si naplánoval. Občas se nějakej zádrhel "na oko" objeví, aby nebyl celej plán dokonalej, ale těch zádrhelů je málo a všechny jsou s grácií vyřešený. Ale na druhou stranu jsem se docela slušně pobavil a kladu si otázku čim to je, že španělé zejména thrillery všeho druhu takhle s přehledem zvládaj? Herecky fajn, atmosféra solidní, námět skvělej, jen bych za sebe rád viděl o trochu reálnější příběh. Na druhou stranu je to film a ten má hlavně bavit, což se tentokrát povedlo. Čtvrtá hodně slabá hvězda za super námět. ()

TheEvilTwin

Špatný film to není, ale na Španělsko není ani dobrý a určitě umí i líp. Hlavní postava Javiera je výborná, stejně tak Mario Casas (Contratiempo) si zahrál další slušnou roli, nicméně film jako celek se veze na vlně průměru a nějak z ní nemůže vyskočit. Celé to působí tak utahaně a vleče se to, posledních 20 minut je film sice úderný, ale bohužel ne až tak úderný, jak by si zasloužil. Působí to celé dost prvoplánově a ve finále nad tím nežasnu jak nad jeho španělskými bratříčky - naopak, za měsíc si na něj spíš ani nevzpomenu. Kvalitní thriller, který na konci zasazuje menší množství paranoidního psychického teroru, ale jinak mi film nemá co dál nabídnout a ve výsledku jsem vlastně i trochu zklamaný, protože Španělsko nasadilo v minulosti laťku standartu daleko výše... ()

Vančura

Scenáristicky překombinované a silně nevěrohodné. Sledovat, co všechno Javierovi prochází (a s jakou snadností), mě skoro vůbec nebavilo, a samotný závěr mě potom jen otrávil. Co jím vlastně film sděluje - že silnější pes mrdá? Že lidi z reklamní branže jsou svině? Že spravedlnost neexistuje? Na podobné stereotypy jsem osobně dost alergický, podobně jako na tenhle typ filmového pseudocynismu, který jde záměrně proti diváckému očekávání. Zdá se mi, že v té naprodukci Netflixu už ani ty španělské filmy nejsou, co bývaly... ()

Lukoboss

Španělská obdoba Parazita, která vůbec není špatná, navíc Španělé tyhle psychařiny umí, dokonce bych řekl, že tady se ještě drželi celkem při zemi. Jedna věc mně ale přišla trochu zvláštní, a to chování hlavní postavy. Úspěšnej a bohatej chlapík najednou přijde o práci, nedaří se mu sehnat novou, popř. se mu zdá, že mu nabízí málo. No a místo, aby se s tím popral, snížil standardy, vzal práci trochu hůř placenou nebo prodal auto, rozjede naprosto šílenej plán, kterej je chvílema přitaženej za vlasy, není mu ani líto hodit přes palubu vlastní rodinu. No, nebýt toho všeho, nebyl by příběh, takže je potřeba přivřít oči. Napínavý to je, on je naprostej psychouš a manipulátor, divák občas nestačí zírat. A Netflix má zase slušnej zářez na pažbě, to se musí nechat. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v katalánskej metropole Barcelona. (MikaelSVK)