Sidney si myslel, že je v basketbalu nejlepší. Pak se objevil Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že spolu nemusejí soupeřit, protože dohromady si víc vydělají. Ale to by Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům... Billy Hoyle přijíždí na známé basketbalové hřiště na Venice Beach, aby změřil své síly s nejlepšími hráči. Jedním z nich je určitě Sidney Deane, se kterým se Billy vsadí, že ho porazí ve střelbě na koš. Jejich výkony jsou vyrovnané, ale nakonec vyhraje Billy. Peníze odnese své přítelkyni Glorii, která dluží bratrům Stucciovým; on je touto cestou vydělává. Sidney za ním pak přijde do motelu a nabídne mu spolupráci. Za týden má být turnaj dvojic, kam by se spolu mohli přihlásit. Do té doby by mohli ještě vydělat nějaké peníze na okrajových hřištích, kde je nikdo nezná. Budou dělat, že se neznají, a až obehrají protihráče, výhru si rozdělí. Billy přijímá, jenže s Glorií se pak pohádají. Když však vyjde z motelu, zahlédne bratry Stucciovy. Ti je začnou honit, ale Billymu s Glorií se podaří utéct. Druhý den jdou Billy a Sidneym zase hrát. Sidneymu se ale nedaří a prohrají všechny peníze, které měli. Billy je z toho nešťastný, Sidney má ale také problém – jeho žena chce nový dům. Billy přijde za Glorií, která se stále učí, protože čeká, že ji vyberou do soutěže Riskuj. Když jí řekne, co se stalo, dojde Glorii, že ho Sidney podvedl. Jedou za ním a zjistí, že měla pravdu. Gloria si promluví se Sidneyho ženou a dohodnou se, že Gloria dostane zpátky část peněz a Billy a Sidney půjdou vyhrát turnaj dvojic, kde je vysoká výhra. Na turnaji Billy začne pomlouvat a štvát všechny protihráče a také Sidneyho. Protihráče proto, aby je rozhodil, Sidneyho proto, že když je naštvaný, hraje lépe. Turnaj vyhrají a dostanou pět tisíc dolarů. Ještě než dojedou domů, Billy se naštve, protože si Sidney myslí, že neumí smečovat. Nakonec se vsadí o svou polovinu výhry, že na tři pokusy dokáže zasmečovat a dát koš. Sidney mu chce ještě na poslední chvíli poradit a řekne mu, že bílí muži neumějí skákat, ale Billy si nedá říct. Svou polovinu peněz prohraje. Když to doma řekne Glorii, ta se naštve a odejde od něj. Do toho všeho ještě přicházejí bratři Stucciové a chtějí z Billyho vymámit peníze, které jim dluží. (oficiálny text distribútora)

f1

Klasika z pouličního "sportovního" života. Hláška "Tvojé máma nosí plešatou paruku s šedivýma kotletama" mírně napoví, jaké slovní obraty si při sledování obohatíte. Kdo nikdy nehrál basket, dostane chuť si ho zahrát. A ten kdo ho hraje, si ho zajde zahrát hned když poběží závěrečné titulky. Známá herecká dvojka Woody H. and Wesley S. jsou známkou kvalitní zábavy. Pro puberťáky je to dobrá volba, pro harlemology, brooklynology je to povinná literatura. České znění je vychytanější než originál - dle mého názoru. Musím konstatovat, že od mých 16 uběhlo mnoho let, ale tenhle film mě baví pořád. Jo vole, moje máma je moc stará na to, aby byla atronaut. ()

Streeper

I když je to místy hodně zábavné a basketbalové zápasy jsou i napínavé a hlavně zajímavé, že vás to donutí se koukat, tak příběh už tak dobrý není. Romantika, tam je, ale všechno kolem čeho se to točí jsou prachy, prachy a prachy a když už se zdá, že se začíná dít nějaká akce, tak je to všechno nahrané. A navíc ani netuším jestli to skončilo dobře nebo špatně. ()

dobytek

Basketbal mě nebaví ani trochu, takže jsem tak nějak čekal, že film o basketbalu mě taky asi moc nenadchne. Nečekal jsem ovšem, že to bude až taková slabota. Wesley Snipes a Woody Harrelson hrajou basket, pořád se s někym sázej a pronášej u toho rádoby vtipný hlášky, který jsou tak na úrovni 1. stupně základní školy. A o tom je v podstatě celej film. Woody Harrelson možná skákat neumí, ale já jsem měl při sledování týhle hovadiny chuť skočit z okna. Zejména část filmu z nějaký americký obdoby televizní soutěže, která se u nás vysílala pod názvem "Riskuj", byla ultra-debilní. Dost vážně jsem uvažoval, že to vypnu, ale nakonec jsem překonal sám sebe a dokoukal jsem to do konce. Jestli vám basket nic neřiká, tak se tomu vyhněte obloukem, protože ten film je naprostá ztráta času. Vůbec nechápu, jak tomu někdo může dát 5 hvězdiček... ()

Likan7

Film o basketě, který není ani tak o basketu, jako spíš o životě, vztahu a přátelství. Harrelson dobrej, Snipes skvělej, příběh ani trochu komediální, jakožto spíš dramatický. Není to vlastně o ničem, pouze pár zápasů a vztahů. Shelton ale dokáže udržet diváka celý film a donutit ho, aby těm dvěma fandil až do konce, i když se vlastně nesnášejí, a přitom se mají rádi. ()

Listyx odpad!

Tragikomedie o partnerské krizi s aktéry blbého, blbějšího a úplně vymatlaného, kteří jsou na mentální úrovni toluenem vyjeté skvadry v prvním ročníku vylitých středoškoláků. Film má docela smysl, jeho problém je, že je prezentovaný především jako komedie. Já se teda nezasmál snad ani jednou. Což mi přijde na komedii krapátek smutná bilance. Rádoby vtipné hecování o matce toho či onoho není humorné ani poprvé a jeho opakováním index zábavy určitě neroste. Jako drama je to průměrné, a oba hlavní aktéři svoje role docela dávají, to však zase shazuje snaha o humor. Prostě mi pro přijde, jako když chtěl někdo natočit drama a aby to šel někdo do kina, musel z toho udělat komedii. Výsledkem není ani kočka ani pes. Jo, a abych nezapomněl, basket je tam jako kulisa bez valného významu. Stejně tak mohli kluci chodit na ryby nebo jezdit na kole. A jestli chcete drama s basketem, pusťte si radši kouče Cartera. ()

• Podle basketbalových instruktorů, kteří měli hlavní představitele na starosti, dosáhli Wesley Snipes a Woody Harrelson úrovně, že by mohli nastoupit za tým třetí divize NCAA. (don corleone)
  • Kôš, na ktorý Woody Harrelson (Billy Hoyle) zasmečoval bol len vo výške 2,89 m, pričom oficiálna výška basketbalového koša je 3,04 m. Dôvodom bolo to, že nedokázal smečovať na kôš v správnej výške.
    (Soky)
  • Pri predstavení nových basketbalových topánok sa Nike spojila s tvorcami filmu, aby navrhli balík topánok inšpirovaných postavami Billyho Hoyla (Woody Harrelson) a Sidneyho Deana (Wesley Snipes). (Arsenal83)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)