Na ostrově Sloborn ztroskotá loď duchů. Posádku a cestující na palubě vyhubila smrtící epidemie. Virus, který přenášejí holubi, ale je stejně nebezpečný i pro lidi, se začíná nekontrolovatelně šířit po celém severomořském ostrově. Jeho obyvatelé o tom zatím nemají ani tušení a dál se věnují svým každodenním všedním povinnostem. Nebezpečí si neuvědomuje ani patnáctiletá Evelin (Emily Kuscheová), která má spoustu jiných problémů. Kromě toho, že se její rodiče chtějí rozvést, nedopatřením otěhotněla se svým učitelem. Jak si poradí, když přijde „konec světa”? Napínavý seriál Sloborn je post-apokalyptickým thrillerem, a zároveň dramatickým příběhem o strastech dospívání. Co si počneme my obyčejní lidé, když se začne pozlátko naší křehké civilizace nezastavitelně rozpadat? (prima+)

Recenzie používateľa MIMI.kry k tomuto seriálu (2)

Sløborn (2020)

K 1.sezóně- Poměrně napínavá a uměřeně zábavná jízda. Na odlehlém ostrově je městečko a v něm komunita všelijakých týpků. Od obyčejných puberťáků až po náctileté kriminálníky, kteří se tady mají převychovat. Je tu dost prostoru i pro postarší dospěláky, od přestřelené, ale vtipně hláškující zkarikované figurky feťáckého spisovatele, který není schopný pokračovat ve své literární práci až po postavu nervního policisty. Ale zas taková bžunda to pořád není. Ve světě se rozšířila smrtelná choroba, která se docela podobá koronaviru a snadno se přenáší z člověka na člověka. Povedené drama, zpočátku bych ani neřekla, že se jedná o sci-fi, je o nezodpovědnosti některých lidí, o postoji k závažnému problému, o životě. Vystihuje to náladu ve společnosti. Nic složitého, přesto seriál kolem diváka neprošumí, aniž by se alespoň nad něčím na chviličku nezamyslel. Do postav jsem se snadno vžila. Díváme se na pár dní těsně před vypuknutím katastrofy, na první oběti, potencionální nakažené, vše prošpikované dramatem i odlehčenou stránkou života. Postupně se přitvrzuje a seriál nabírá tragičtější, tesknější až apokalyptickou ráz. Tohle se skopčákům celkem povedlo. 2.sezońa- slabší začátek, pak už to bylo lepší. Napětí a akce v pozdějších dílech už je dostačující. Trochu iritující nelogické chování některých postav a někdy naivita. Postapokalyptické městečko postupně nabírá na nebezpečí a roste patalogie vztahů, s tím postupně přibývá nepříjemného násilí. ()

Alles anders (2022) (S02E01)

První den bez elektřiny. Postapo, kdy na ostrově (nakaženém epidemií, což zde není zmíněno, nutno vidět 1.sezónu)  zbylo několik skupinek lidí a jednotlivců. Zatím velká nuda, prostě tam lidi chodí městem a nic zajímavého se vlastně neděje.  Jediné akce: jedna holka uvízla ve výtahu, druhý je v mrazící místnosti, další je těhotná, co se bojí zvuků, má klíče snad od všech budov města, přitom zásadně za sebou nezamyká, což je poměrně iritující. Nejmíň kradou kupodivu zloději co tu byli na převýchově  a městem bloumá týpek v chráněném obleku a pistolí, s kterou na lidi míří, naštěstí nestřílí. Je to hodně nudně natočené, bez dynamiky, o ničem, nezáleží mi na nich, zívačka, prostě mláďata chodí asi 30 minut  s batohy městem a říkají banality + spisovatel se deset minut pokouší dostat do obchodu na benzínce. 1.sezonu už si pamatuju jen rámcově, každopádně vím, že mi to bavilo mnohem, mnohem víc. Kvůli povedené první sezóně dám ještě šanci druhé epizodě 2.sezóny, zda to trochu dějově neobživne a nezakční. ()