Romantická hudební komedie o lásce, přátelství a smíření, natočená k oslavě osmdesátých narozenin Evy Pilarové. Příběh odehrávající se převážně v malebném prostředí prvorepublikové plovárny skýtá mnohá překvapení v podobě nečekaných výkonů hereckých a pěveckých hvězd, které tímto vzdávají hold dámě českého swingu. (Česká televize)

Frameline

Tento pořad se měl původně vysílat na Silvestra, tam by nejspíš patřil. ČT s nasazením přišla až na počest odchodu paní Pilarové a ukázalo se, že nejednoznačné žánrové uchopení je omyl. Nešlo ani o satiru, ani o revue, ani o hudební film. Největší problém je ve scénáři, pak v režii a také v obsazení. Když zpívala Bára Basiková skladbu Poklad ze Zločinu v šantánu, pozvedla pořad o několik pater nahoru, stejně tak Vojtěch Dyk v duetu s paní Pilarovou v kultovním Montiho čardáši, včetně malého štípnutí do Heleny Vondráčkové při ladění rádia a hledání "dobré hudby". Špatný nebyl ani Petr Vondráček, který ctil žánr, ale, bohužel několikrát působil mimo - ne vlastní vinou. Ostatní jaksi neměli co hrát, scénář byl nevtipný děravý, postava Evy Holubové zbytečná a bez oblouku (přišel její partner nebo ne?) - možná se řada nelogičností stala ve střižně, každopádně výsledek byl nelichotivý jak pro tvůrce, tak zejména pro příležitost, k jaké byl do vysílání nasazen. Kdyby ČT připomněla odkaz jedné z největších ikon Semaforu a české populární hudby sestřihem toho nejlepšího, udělala by lépe. Byl to zřejmě pokus o novou verzí muzikálové série Písní pro Rudolfa III., ale k tomu jaksi autorům scházela invence i šťastná ruka v obsazení. ()

Sfaxia odpad!

Vždycky když si tady přečtu, že je něco "prima oddychovka" vím, že to bude sranděra neuvěřitelná. A byla, zase. ()

slavo75

Zámer mali tvorcovia asi dobrý - legenda takého formátu, akým bola Eva Pilarová, si "tribute" film zaslúži. Realizácia tohto dielka však vo výsledku nepôsobí najlepšie. Celé je to také nemastné, neslané, miestami hrozne silené, bez výraznejšieho nápadu. A nezachránila to ani vcelku originálna a široká zostava známych umelcov, ktorí boli ochotní sa tam doslova iba mihnúť. Škoda, lebo dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Ešte aj hudobné čísla boli nevýrazné a mdlé. Milo ma prekvapila v epizódnej úlohe Bára Basiková. ()

Damocles

...a takový to mohl být pěkný film. Milé prostředí, krásné písně, k dispozici herci z áčkových filmů, bohulibá myšlenka i základní idea filmu .... ale scénář, nezvládnutá režie Jakuba Wehrenberga a neodvážná kamera z toho udělaly zapomenutelnou lacinou komedii. Prvoplánový humor ala Kameňák, nepřirozené herecké projevy, které byly v hrozném kontrastu s pohodovým herectví Rudy Hrušínského, který jediný, možná ještě s Brigitou Cmuntovou celkem vyčníval. Metoda - narveme to známými xichty, to se bude líbit, úplně nevyšla. Pokud to měla být snaha přiblížit hudbu minulého století dnešní mladé generaci - nevyšlo. Pokud to měla být pocta Evě Pilarové - nevyšlo to. Pokud to měl být muzikálový spektákl - nevyšlo to. Při vzpomínce na Kdyby tisíc klarinetů nebo Starce na chmelu, o kterých se ve filmu mluví - se toto opravdu nepovedlo. Základní chyba je podle mne ve snaze pojmout celý film jako komedii, což totálně devalvuje celkem plytký syžet. Ona komedie se musí umět a muzikál se musí umět. A pokud chcete zkloubit dva tyto žánry dohromady, tak to sakra musíte umět.... A ti otázky na konec - proč proboha každý druhý v tomhle filmu kouří? Proč jsou za každou cenu na konci filmu rvaní do tanečního obrazu ti neskutečně obézní lidé? A proč proboha začne Honza Hrušínský za každou větou říkat vole? Tohle vám přijde jako pocta? ()

kinoholik

Taková školní besídka, ve které účinkují velmi odrostlé "děti". Podle očekávání je "paní učitelka", i přes svůj věk, přečnívá o několik hlav. ()

mickcor odpad!

Kdo už konečně někdo řekne panu Wehrenbergovi, aby začal dělat něco jiného? Bylo to vůči paní Pilarové opravdu nedůstojné. ()

Hanka_M odpad!

Jeden z nejhorších pořadů veřejnoprávní televize, který jsem za poslední dekádu viděla. Wehrenberg dělal vždycky velmi špatné projekty, ale tohle už je kritické a tristní. Nechápu, jak to ČT vůbec mohla vůbec pustit do výroby. Ještě, že se uvedení v ČT Pilarová nedožila. ()

pirduch

Tak nic extra to nebylo, asi jako vždy,když se celebrity snažej složit hold opravdový hvězdě,ale že by to zase až tak uráželo mé ego,abych to splachoval do odpadu, to určitě ne, už kvůli pár podařeným kouskům (V.Dyk, B.Basoková-i když ta mi teda v tom nobl ohozu strašně připomínala Bohdalku.. :-) ()

tein

Očekával jsem to dle zdejších komentářů mnohem horší. Ano, bylo to strašné ale lepší než jsem čekal. Po nedávném shlédnutí opravdového českého filmového odpadu s názvem Špindl 2 musím být schovývavý a dávám tedy celé dvě hvězdy, protože toto je i při té vší mizérii minimalně o dva levely výš. Scénář dle očekávání dost špatný, kýčovitý a nudný přiběh tak na jeden 5 minutový videoklip a ne na hodinu. Naštěstí teda ten film trval jen cca hodinu... Mohlo být hůř. Herecké i pěvecké výkony se daly přežít. Nejhorší ze zpěvaků či zpívajících herců byl rozhodně Brzobohatý, který by si raději už měl přestat hrát na všeumělce a soustředit se na jednu věc, kterou ovšem zpěv opravdu není. ()

MBob

Takovy nedotazeny muzikalovy pocin kloubici poctu a parodii. Vse je postaveno na banalnim nametu *rezisersky nedotazenem, ale ma to jistou atmosferu a kouzlo. Stopaz je kratka, takze dej je spise slozen s ruznych epizod, ktere jsou vtipne, trapne, parodujici. Choreografie putuje od amaterskych vykonu k profesionalnim a opet balancujici mezi serioznosti a parodii. Jak jsou povrchni hlavni 4 pary + R. Hrusinsky ml, tak vice zajiskri hvezdicky s epizodnimi rolemi - pokladni Razlova a Obermaierova, sofer V. Dyk, bratsky rozhovor J. a R. Hrusinskeho, exhibicionista J. Langmajer, uklizec K. Hadek, zena E. Holubova, hudebnik B. Klepl, manzelsky par H. Pawlovske and I. Smoldase, Mejzlikuv muz nemohouci se vykoupat, B. Basikova, ale zejmena navrat legendarniho serialove kucha S. Karaska po 36 letech J. Dvoraka. A pomyslnou tresnickou na dortu je ucast E. Pilarove. v muzikaly slozenem z jejich pisni. ()

luuvhaat

Podle mě výsledek odpovídá záměru. Čekal jsem písničkový pásmo, dostal jsem písničkový pásmo. A pěvecký výkony mi přijdou řemeslně úplně v pohodě... ti Rejžci tady ať se jdou bodnout. ()