Mestečko South Park - Season 5 (2001) (séria)

Scott Tenorman musí zemřít (S05E04)

(epizóda)
  • USA Scott Tenorman Must Die

Cartman je lstivě nalákán ke koupi chlupů od deváťáka a vymyslí si zákeřnou pomstu. Dorazí kapela Radiohead. (Netflix)

Medvid3k

SPOILERY - Díl krásně popisující harmonii života mezi otravným dítětem (Cartmenem) a vychytralým puberťákem (Tenormanem) libujícím se v utrpění. Těžko lze popsat emoce, které jsem cítil při sledování Cartmenového sebeničení a jeho cestami za miliony dolary s chlupy do Cansas City, i následného úspěchu při zabití Tenormanových rodičů. Podobný koncept pro mě byl vždycky geniální a podle mě je tohle jeden z 10 nejlepších dílů South Parku vůbec! // Hodnocení - 10/10  ()

Bordoshut

Recenze na epizodu Scott Tenorman musí zemřít: Moje nejoblíbenější epizoda South Parku. Tento animák pro dospělé, který společně zplodili Trey Parker a Matt Stone si už za ta léta bezesporu prošel ledasčím, od ohlasu až po žalobu, má za sebou lepší i slabší díly. Abych řekl pravdu, obyčejně mi humor South Parku nepřijde až tak vtipný – daleko lépe hodnotím např. Brickleberry – jako spíše groteskní. Nicméně při prvním zhlédnutí této ďábelské dvacetiminutovky jsem se smíchy zalykal kaší, kterou jsem právě snídal. Pro tento u mě zcela nevšední výlev jsou jen dva možné důvody – buďto je tento díl tak geniální, anebo to byla vtipná kaše. :-) ()

• Cartman vystupuje ako úradník daňového úradu pod menom Kris Kristofferson, čo je samozrejme odkaz na rovnomenného herca. (Real Tom Hardy)
  • Cartmanov prejav, v ktorom chce, aby sa k jeho diabolskému plánu pridali aj ostatní študenti, je odkazom na film Statočné srdce (1995). (Real Tom Hardy)