Kanibal! Muzikál

• USA Cannibal! The Musical (viac)

Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení. Takový dokonalý mix dokáží jedině tvůrci legendárního seriálu South Park. Zavraždění a snědení svých společníků – taková jsou obvinění proti Alferdu Packerovi, sympatickém průvodci skupinky zlatokopů. Jaký je ale jeho opravdový příběh? Proč například více než ženy miluje svého koně? A proč indiáni vypadají jako Japonci? Na tyto a další zásadní otázky, jež trápí lidstvo odnepaměti, vám odpoví brutálně komediální muzikál společnosti Troma, který je vůbec první celovečerní spoluprácí legendární autorské dvojice Trey Parker a Matt Stone. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666 odpad!

Nesvatý Pinheade, co tohle do prdele je? A jak je možné, že to dosáhlo tak vysokého hodnocení? Je to prostě blbost, kravina, trapárna, kosočtverčina u který jsem dokázal naneštěstí usnout AŽ po hodině a čtvrt a o tom, že už to teda nedokoukám, jsem se ani dlouho nerozmýšlel. Pro mě jen další potvrzení toho, že Parkerovi a Stoneovi se výborně povedl South Park, ale cokoliv dalšího na co sáhli (a tohle už je druhá věc mimo SP, co jsem viděl) stálo za starou bačkoru. Dal bych tak půl hvězdičky za to, že jsem se cca dvakrát pousmál. ()

Cimr

Bohužel musím tvořit opozici k většině hodnotících - z žádného vtipu jsem nespadl ze židle, humorných scén tam bylo pomálu, písně mi nepřišly chytlavé a celé se to podle mě dost nepříjemně vleklo. Největší řežba se odbyde hned na začátku a člověk pak čeká, že si film nastavené tempo udrží a nastane 90minutový masakr jako třeba ve filmech Evil Dead 2 nebo Braindead. Hned s další scénou ale přijde zklidnění a to se změní až v posledních minutách. Kanibal! Muzikál tak názvem, popisem i plakátem klame tělem. Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení? To zní skvěle, ale bohužel brutalita a líbezné songy zabírají tak desetinu stopáže. Zbytek je nepříliš vtipná vata. ()

honajz2

To byla ale špadojňklová komedie! Sice absolutně nevím, co to slovo znamená, ale co už, kdo to viděl, pochopí. Už hned na začátku mě potěšilo logo Tromy, které vždycky slibuje řádnou šílenost a ono taky jo, akorát na Tromu je to málo úchylně a málo krvavé. Zpočátku to stylem dost připomene rané komedie Petera Jacksona a ono to i tak podobné baví. Tady je to navíc obohacené o muzikálová vystoupení a i znatelné náznaky Parkerova a Stoneova humoru, který pak rozvádějí v South Parku. Pak tu taky hraje Stan Brakhage, od kterého jsem pár dnů zpátky viděl několik krátkých filmů (většina z nich za moc nestála). Každopádně, Kanibal! Muzikál je i bez úchyláren a hodně gore dost šílená komedie, která je ale hlavně zábavná, takže já jsem s ni spokojený. Jenom mohla být o něco kratší, v některých místech je to hluché. 4* ()

Hellboy

Neskutečně trhlá komedie, která se ale překvapivě dost drží skutečně doložených historických událostí (jak jsem alespoň vyčetl na wikipedii:)) Trey Parker zvládá režii s přehledem, potěšila mě i herecká účast Diana Bachara a Matta Stonea. Tohle si ještě nědy zaručeně zopakuju. Komentář píšu po dvou měsících od zhlédnutí, ale ústřední melodii si doteď pamatuju:) ()

BigDeal

Tak toto bolo vážne hrozné a to myslím vážne- celé to pôsobí lacne (čo asi aj bolo), výprava otrasná a herecké výkony tiež žiadna sláva. Lenže na druhej strane- ani chvíľku som sa nenudil, je to robené so srdcom (asi ako filmy Eda Wooda), piesne sú fajn a navyše, čo je najväčší klad- je to strašná sranda a to nie sranda "je to strašné až sa smejem", ale skutočná sranda- humor s nadsádzkou, ktorý je tak typický pre South Park...sooo let´s build a snowman!!! ()

• V české (Řitka video) a anglické distribuci jsou na obale vidět úplně dole napravo dva ufoni. (StrYke)
  • Trey Parker (hrající Alferda Packera) byl v titulkách zveřejněn jako Juan Schwartz, neboť Trey své první jméno nemá příliš v lásce. Proto si jméno změnil na Juan Schwartz s inspirací Alferda Packera, který si po útěku z vězení změnil jméno na John Swartze. (StrYke)
  • Oficiálne názvy piesní, ktoré odzneli v tomto filme sú: * Shpadoinkle * That´s All I´m Asking For * When I Was On Top Of You * Trapper Song * This Side Of Me * Let´s Build A Snowman * Hang The Bastard (MM_Ramone)