Cheza je jen jedna

• USA Factory On Ice

Litvínov a hokej. Spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. Nejvyšší domácí soutěž se v malém městě pod Krušnými horami hraje nepřetržitě od roku 1959. Od zisku mistrovského titulu v roce 2015 se ale nedaří, ani sezona 2019/20 nebyla jiná. Přestože klub uspořádal v Německu zápas pod širým nebem se Spartou a vytvořil nový divácký rekord extraligy, průšvih v podobě sestupu musel odvracet až v posledním kole. Unikátní celovečerní dokument Bez frází zavede diváka do života a rutiny profesionálních hokejistů i srdcí jejich fanoušků na místě, kde se hokej stal doslova životním stylem. Zákulisím jednoho z nejtradičnějších klubů v Česku provází Martin Hofmann. (ČSFD)

pájap

Už chápu to pouto....a to jsem Plzeňák pro sonneryho.kdo dá kravine typu eurosong tři hvězdičky tu nemá co dělat...ty prezidente.... ()

Sebbe

Naprosto luxusní dokument, který je přesně takový, jaký by měl být. Už od prvních minut mě potěšil skvělý Hoffmanův komentář, který je pro mě od Mostu tak nějak součástí kraje a pak také náhledy do zápasu, kabiny, běžných a zbytečných konverzací, které udělají tu správnou reálnou atmosféru. Představení fanoušci najednou nejsou jen hromadou lidí na tribuně, ale kouká se na ně jinak, s příběhem. Možná bych jen víc dramaticky využil posledního zápasu. Ale to už je detail. Litvínov má fans, o kterým se může spoustě týmů jen zdát. Zdravím z Liberce! ()

Malinda12

povedený dokument s "happy endem". Zachycuje vše co je synonymem pro litvínovský hokej. "Obyčejné" lidi, kteří svůj život spjali s hokejem v menším podkrušnohorském městě. Pěkně zpracováno. Ráda se na to podívám znovu. ()

Ficka_CZ

Takhle nějak by se měl dělat dokument, který nenudí a u kterého prostě neusnete. Luďanovo komentář má hlavu a patu a jeho hlas do toho sedí jak prd*l na hrnci. A to nemluvím ani o tom, že jsem se tam asi na 0,98 vteřiny mihnul a proto je na čase mi začít říkat PANE! ()

Jumboun

Jako odchovanej Litvínovskej fanda musím dát 5*, i když objektivně chápu, že pro nefanouška Litvínova nebo dokonce hokeje to nebude úplně luxusní zábava. Ale mám obrovskou radost, že podobný projekt vůbec vzniknul... Když v roce 2015 vyhrála Verva titul, žil jsem už docela dlouho na Pardubicku a samozřejmě fandím i Dynamu, ale srdce mám pořád žlutočerné. Všichni to o mě vědí a když vyhrála Verva titul, tak mi všichni mí známí a kamarádi volali a psali, jak mají radost, že jsem se konečně dočkal - to mě dostalo snad víc, než ten titul samotný. Tenkrát nebylo vlastně moc lidí, co by to Litvínovu nepřáli a v tom je to kouzlo toho týmu. A i tuto sezónu jsem vnímal, že ze všech týmů ohrožených sestupem to Litvínovu nepřál snad nikdo. Ta vazba k legendám, to že je to malý město někdo tam nahoře u Chánova, vyhlášené klobásy, naprosto nevyhovující a zároveň legendární stadion, to všechno tak nějak dohromady funguje a lidi to berou. A jak bylo řečeno, tady nezáleží na výsledcích (samozřejmě, když se daří, je to lepší) ale na tom, že to prostě pořád jede... Tak ať to jede pořád dál... A nejlepší hláška: "Když budete hrát jak já jezdím, tak budete v NHL!" :-D ()

drsny_hery

Mýdlová opera pro fanoušky Chezy. V hlavní roli šedivé město, kde všechno ustupuje hokeji, zkažené zuby autentických fanoušků a všudypřítomný duch Ivana Hlinky spící v ruinách plechového stadionu pod šedesátým nátěrem žluté barvy. Pupíky, pivko, klobásy a Naganský syndrom dávno zašlé slávy. Ale tak to bylo, tak to je, a tak to máme rádi. Do příště zapomene a jedeme dál. ()