Na slovo vzatý odborník Forrest Taft (Steven Seagal) pracuje pre naftársku spoločnosť Aegis Oil, vedenú sebavedomým a bezohľadným Michaelom Jenningsom (Michael Caine). Keď s nasadením života zabráni katastrofe počas havárie jedného z ropných vrtov na Aljaške, naftový magnát tvrdí, že zlyhal ľudský faktor a na tlačovke prezentuje svoju spoločnosť ako ochrankyňu životného prostredia. Iba zasvätení vedia, že za celou propagačnou akciou je Jenningsova snaha započať prácu na novom vrte v priebehu dvoch týždňov. Keď totiž termín nedodržia, príde o právo na pôdu, ktorá pripadne späť Eskimákom - a to nehodlá pripustiť... Poverí preto svojho šéfa bezpečnosti MacGrudera (John C. McGinley), aby zlikvidoval starého predáka Hugha Palmera (Richard Hamilton), ktorý sa stal príliš nebezpečným - a keď zistí, že sa o tajné údaje začal zaujímať i Taft, rozhodne sa ho zabiť tiež. (TV Markíza)

andy60

Největší problém vidím v tom, že po pěti minutách přesně víte, kdo je kdo a jak to všechno dopadne. Co se Segala týká, toho ekologického ochránce jsem mu nevěřil ani omylem. ()

cardic11

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Stevenem Seagalem.Film má dost dobrý příběh o muži s tajemnou minulostí kterého se pokusí zabít jeho zaměstnavatel ale zachrání ho eskymáci a on se rozhodne za ně bojovat.Film se odehrává v pěkném prostředí,nepostrádá akci jak už střílení tak ani souboje.Nechápu to nízké hodnocení. ()

neo101

tak timhle to začalo. Ekologický žvásty, indiánská ponča, korále na krku.... dokud vařil na lodi a vytrhával ohryzky, byl skvělej. ()

Maza2222

Komentář z postavy.cz Na tento film spousta lidí nadává. Proč? Já jsem velkým milovníkem akčňáků, nejraději drsných s napínavým dějem.Já se u filmu náhodou bavil a souboje byli super.Ta seagalova pomocnice a záporák mě teda nijak neoslnili, ale....To neznamená, že film není špatný. Sice není ničím originální a za těch 98 minut jsem se nenudil.SPOILER scéna, jak Seagal mluví ten proslov, jsem se tŕochu nudil, ale to neřadím do filmu. 70 procent stačí. ()

m.a.rtin

Ekologickou myšlenku filmu příliš nehodnotím. Myslím, že u filmů se Seagalem hrají prim přeci jenom ty akční scény, a u těch jsem se bavil, což je asi hlavní. Ideální film pro ty, kteří chtějí jen tak vypnout mozek a dívat se... ()

Zikfryd

Trochu těžkopádnější příběh, ale protože Steven je zde ještě mladý, jsou bojové scény poměrně uvěřitelné. A na Seagala se díváme především kvůli nim. ()

SNCIS

"Kdo to sakra je?" - "Chceš vědět, kdo to je? Tak se zkus ponořit nejhlubší dno svý duše a představ si ten nejděsivější zlý sen... A to se pořád ještě ani nepřiblížíš k tomu, co on dovede, když se naštve!" - 80%. ()

iggy_pop

Mix akčného filmu s ekologickou agitkou pod Seagalovou režijnou taktovkou dopadol presne tak, ako sa dalo čakať - biedne. Čo je ale škoda, pretože námet to bol sľubný, taktiež casting - Caine, Bob Thornton... Na počudovanie však ani Caine v tomto filme veľa hereckého kumštu nepredviedol. Aspoňže Seagalovu režijnú (ne)schopnosť zachraňuje výborná hudba Basila Poledourisa. ()