Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (5)

Loop (2020) (E01)

Tohle byla emocionální a audivizuální pochoutka, kterou si naplno nevychutnáte, pokukd nejste schopni zpomalit aspoň na úroveň krásné Glassovi hudby. Rychlomozci nemají šanci a já zdravím všechny, které Halpern trefil stejne intenzivně, jako mě. V klidu...nejsme divní, pro spoustu lidí je jen snazší říct...nic tam není. Skvělí herci, kamera...nemělo to chybu. Hodně žen nemá sci-fi rádo...tohle je podle mě případ, kde by ta nechuť mohla zakolísat. ()

Transpose (2020) (E02)

Téma o tom, když se někdo dostane do cizí kůže, je vcelku provařené. Nejčastěji v podobě komedie, kde se dá ten rozdíl mezi vlastníkem a návštěvníkem, přetavit do vtipných situací. Muž v ženském těle, matka v těle dcery, teenager v akčním hrdinovi. Tvůrci této epizody nechtěli pobavit a věřím tomu, že ani moralizovat. Pouze rozvedli, jak smutné důsledky by to mohlo mít, třeba pro dva kamarády. Zašli tak o krok dál, než zmiňované filmy, ale těch kroků šlo udělat víc. Nicméně chápu, že tento seriálek je spíš o sci-fihříčkách...o střípcích...nemá jít o hutná dramata. ()

Stasis (2020) (E03)

Po prvních minutách jsem měl silné obavy, že půjde o velmi předvidatelnou pointu. Nakonec se z toho vyklubalo něco malinko jiného, ale bohužel ze stejného ranku. Chyběla tomu emocionální hloubka a elegance. Způsob jak vyjádřit myšlenku, že výjimečné věci nikdy netrvají dlouho...je v případě této epizody těžkopádný a překrývá ho poněkud zvláštní chování ústřední dvojice. Sice se dá vysvětlit tím, že jsou mladí, ale to celkovému vyznění příběhu moc nepomůže. Předpokládám, že pro holky bude jednání May srozumitelnější, takže budou hodnotit líp. ()

Echo Sphere (2020) (E04)

Sci-fi se dá smíchat s jakýmkoliv dalším žánrem, ale tady bylo té poetiky moc...resp. nebylo v tom žádné sci-fi, jen příběh o umírání a o tom, jak se s tím snažil malý chlapec vyrovnat. V poezii nemusí být pointa, stačí jen záchvěv myšlenky, nebo emoce. Jen s tím, si ale 52 min. epizoda sci-fi seriálu nevystačí. Podruhé mimo můj vkus...ale dám tomu ještě jednu epizodu. ()

Home (2020) (E08)

Předchozích pár epizod jsem vynechal. Byly hodnoceny stejně nevalně jako ta poslední, která se mi nelíbila. Navíc jsem měl za to, že epizody na sebe navazují jen velmi zlehka a každá z nich je vlastně samostatná. To se v případě Home moc nepotvrdilo, protože vlastně uzavírá linii o prohození těl. Což je zápletka jedné ze dvou epizod, které se mi líbily. No a dojem? Budu tvrdý, ale je to načančané, na emoce tlačící, dobře natočené i zahrané...ale nedává to smysl, je to pouze na efekt. Odhalení učitelky? Proč? Konec Jakoba? Proč? Tvůrci se rozhodli vystavit postavy ztrátám a pak divákovi zprostředkovat jejich emoce. A učinili tak na první pohled tajemným loop způsobem. Ale i když se dějí divné věci, existuje pro jejich vysvětlení postup, který má logiku. Tento seriál mi s výjimkou dvou epizod, které byly super, vůbec nesedl. ()