Unabomber – Jak to vidí on sám

Réžia:

Mick Grogan

Kamera:

Derek Rogers

Theodore John Kaczynski (a.z.)

whack

Dozvedel som sa dve veci, ktoré som nevedel – že Kaczynsky nasypal piesok do palivovej nádrže drevospracujúcej linky (a tým ju úplne zapiekol) a že rozbil chatu motorkárskemu gangu. Nič ďalšie som sa nedozvedel. Táto epizóda je extrémne manipulatívna, profesionálne zostrihaná tak, aby sedela zámeru senzáciechtivých divákov. Strih na agenta FBI, ktorý s potlačovaným znechutením vysvetľuje, ako Kaczynsky žil v chatke a vykuroval pecou; do toho strih na nejakého novinára, ktorý so slabo potlačovaným sarkastickým pobavením hovorí, ako Kaczynsky bol človek, ktorý si vraj vymyslel nejaký problém a potom ho musel silou-mocou riešiť; strih na jeho brata, ktorý sa pýta Prečo?; strih na sekretárku, ktorá namiesto adresáta otvorila balík s bombou; strih na niekoho, kto tvrdí, že je klasické u takýchto sériových vrahov, že idú po mladých ženách (pritom ona nebola vôbec cieľom); do toho poriadne dramatická hudba... Ja nenaznačujem, že by bolo fajn, keby to odtrhlo ruku niekomu inému, len naznačujem, že v tomto dokumente sú sračky. Kaczynsky v zázname hovorí, že mu písali do väzenia rôzni ľudia, ktorí si seriózne mysleli, že sa spolčil s mimozemšťanmi a preto robil to, čo robil. Myslím, že to je celkom dobrý obraz západného sveta absolútne závislého na technológiách a neschopného pochopiť ľudí, ktorí ešte nie sú úplne odlúčení od prírody. ()