Život zaměstnanců ústecké chemičky se odvíjí v zaběhnutých stereotypech. Áda Vinš dostává po desetiletém manželství od své Joži každou neděli kuře a každou sobotu sex. Neděli doplní kanasta s manželi Nejtrovými. Ádův podřízený, třicetiletý provozář Standa, dře denně po práci na přestavbě domku. Každou sobotu se na svobodárně pomiluje se svojí Bohunkou a v neděli je na stavbě. Jako vejce vejci se podobají i dny pracovní. Mění se jen roční období. Jednu jarní sobotu je všechno jinak. Áda čeká u auta na Jožu, která nakupuje. Nudí se, a osloví proto hezkou Bohunku. Dívka přijme jeho nabídku na výlet do přírody. Ve srovnání s přízemním Standou má zkušený Áda romantické řeči i chování a Bohunka jeho "kouzlu" podlehne. Milenci se nastěhují do chaty, kterou Ádovi půjčil Joska Nejtr. Sám Joska situaci využije k utěšování osamělé Joži. Nešťastný Standa vymýšlí různé pasti a triky, kterými by zničil svůdce své Bohunky. Jenomže vztah Ády a Bohunky spěje k zániku sám o sobě. Na chatě je vlhko a zima a dívka vaří denně jediné co umí - guláš z buřtů. Áda je rád, když si jí Standa z chaty odvede. Za čas je vše ve starých kolejích. Joža dostala na usmířenou zlatý náramek. Standa s Bohunkou, teď už manželé, přijímají návštěvu jiné mladé dvojice, aby si zahráli kanastu. (oficiálny text distribútora)

JB001

Páralovy knížky jsem hltal, ale jejich filmová podoba mne nikdy nezaujala. Tohle je výjimka potvrzující pravidlo. Výborný Lanďák, Somr, krásná mladičká Kolářová a smutná realita socialistického Československa ()

dr_drep

Vážně si myslíte, že ten šílený stereotyp lze svést jen na socík, že se nemůže odehrávat náhodou i dnes a není to zejména o lidech...? Jasně, socík tomu pomáhal, stejně jako dnes nákupní centra a telenovely. ()

pantokrator

Po prvotním nadšení z čteného Párala člověk postupně dospěje k tomu, že je vlastně strašlivě povrchní a schematický. V tom je dnes jeho zdatným pokračovatelem ten Vívech. Film se ale kupodivu dostal o level nad předlohu. ()

Stefi_836

Geniální jednoduchost vyúsťuje v bezva komedii. Vtipnost založená na dokola opakujících se momentech každého pracovního dne, víkendů nevyjímaje. Standa si myslí, že má ideální vztah, ale Bohunka mu jeho sny překazí. Humor je tvořen i snaživým počinem Standy v podání Landovského. Ten zde sice ztvárňuje, naprostého primitiva, ale o to víc ho budete mít rádi pro jeho tragikomické zoufalství, které pramení z jeho bezelstnosti. Provádí totiž neskutečně důmyslné plány, aby zachránil to, co se mu v životě pokazilo. Film pochopí jen intelektuálský snob??? Čtu zásadně knihy jen s obrázky. Nad filmem nemusí nikdo přemýšlet nebo v něm něco hledat, je tak jednoduchý, že si Vás zábava najde sama. ()