Tuna Girl

Zíza

Takový ten klasický příběh. Holka jde něco dělat, v tomhle případě studovat ryby, tuňáky, ale v podstatě neví ani pořádně proč. Je obklopena lidmi, kteří mají všichni své motivace. Je to taková ta holka, co se na všechny usmívá, strašně pozitivní, přátelská a myslí si, že když se do něčeho pořádně pustí, tak to prostě vyjde. Samozřejmě má kolem sebe lidi, co jí podporujou, sbližujou se s ní apod. A divák sleduje, jak se z holky, co neví, co chce dělat, proč vlastně přijela studovat ryby, mění v holku, co to strašně chytne a získá respekt těch, kteří se na ni dříve dívali skrz prsty. Některé takové příběhy jsou strašně fajn na sledování, ale tady se to všechno posouvali jen na základě klišé, navíc mi nikdo nebyl moc sympatický, ani hlavní hrdinka, do toho pro mě nezajímavé prostředí tuňáků a tím pádem jsem prostě dostala podprůměrný televizní snímek, který velmi rychle zapomenu. Nemá nic, čím by dokázal zaujmout. Jako pozadí, jako něco nenáročného, prosím. Pokud zrovna sbíráte příběhy, kde se někdo nemotivovaný pro něco namotivuje, najde se, prosím. Jinak na to nemá smysl koukat. ()

silentname

"Tuna Girl" je síce jedno veľké klišé, ale má to v sebe aj nejaký ten potenciál. A zase si to nezaškrtne úplne všetky kolónky. Na jednu stranu sa dá povedať, že tu máme aj nejakú love story, no reálne sa to zase nedá nazvať skutočnou love story. Problémom filmu je, že naša hlavná hrdinka pôsobí ako klasický ázijský stereotyp. A ono je to síce sranda vidieť takú dievčinu plnú energie a radosti keď je z niečoho znechutená a samozrejme sa jej podarí nejaké tie veci pokaziť. No súčasne si pri sledovaní človek hovorí, že či je to všetko čo film reálne dokáže. Myslím si, že pri konci začne konečne humor trošku prerážať aj trošku inými spôsobmi, no celkovo som mal pocit, že komédia nie je najsilnejšou stránkou filmu. Je vidno, že herci sa to snažia svojimi postavami predať a Fuka Koschiba robí všetko preto, aby nás rozosmiala, no sú to väčšinou už scénky, ktoré sa dajú jednoducho označiť za klišé. Ako sú na tom dramatické momentky? Úprimne poviem, že tam ma film miestami celkom prekvapil. Je vidieť, že keď Minami niečo skutočne pokazí a privedie to nejakým tuniakom smrť, veľmi ju to zasiahne a rozhodne sa svoje správanie zmeniť, aby nerobila viac škody ako úžitku. A ide jej to veľmi dobre. A na konci reálne vie ukázať, že si z toho všetého niečo vzala a zmenila sa k lepšiemu. A príbehy jej spolužiakov sú tiež celkom zaujímavé. Nepamätám si ich mená, no napríklad náš frajer má celkom veľké rodinné tajomstvo. A vie to byť silné. A jej spolužiačka zase má veľmi dobré dôvody prečo berie veci tak veľmi vážne a seriózne. Celkovo som rád, že som film videl a hoci to možno nie je jeden z lepších filmov ázijskej kinematografie, stále som rád, že som ho videl. Príbeh síce nemá veľkú váhu, ale dozvedel som sa veľa o tuniakoch a je vidno, že sa tvorcovia snažili ľuďom niečo odkázať. A už len za to film oceňujem. Hodnotenie: B- ()

FritoleXx

Pohodové drama o životě studentů v jednom výzkumném ústavu, respektive tuňákové farmě. Divák se něco málo přiučí, nicméně aby to nebyla taková nuda, jelikož ryby a věci okolo jsou vážně to hlavní, tak to celé oživuje ztřešťená Fuka Koshiba, starající se o zábavu. Je to jedno velké klišé, ač z netradičního prostředí, ale ve výsledku to nijak zvlášť nevadí a sleduje se to příjemně. Podobných feel good rodinných filmů je však mraky a tenhle ničím nevyčnívá. ()

Athree

Pohodová oddechovka u které si možná i schrupnete. Děj nijaký, postavy poněkud nezajímavé, prostředí mě také nenadchlo. Každopádně milovníky Japonska by to mohlo potěšit. (snad více než mě) ()