Záměna identity přinutí zmateného podnikatele spojit síly s nechvalně proslulým zabijákem známým jako muž z Toronta, který mu má pomoct zůstat naživu. (Netflix)

BigAlex

Jako fanoušek Kevina Harta a jeho humoru musím uznat, že tohle byl krok vedle. Ačkoliv byl záměr náhodně spojit dvě nekorelující povahy a udělat z nich brátry na život a na smrt, kteří spasí svět na všech úrovních, tak v této spojitosti to nehrálo dobrotu. Působilo to příliš uměle, vágně a jejich vztah mi asociaoval předělanou transku v Thajsku. Jediná vzpruha v mých očí byla Penny z TBBT, jen je škoda, že se nám ji dostalo málo jak šafránu. ()

MatoPalkes

Hart je rovnaký ako vždy, škoda že tam nakoniec nebol Statham ako sa plánovalo, lebo hoci mám Woodyho rád, tváril sa celý film akoby mal v zadku vrazené dildo. Mohlo byť o 20 minút kratšie, ale aj tak by to viacej ako na 2,5* nemalo. ()

Hanika_

Průměr, ale rozhodně lepší než Red notice, na nic si to nehraje. Hlavně hlavní dvojice mi sedla. A Woody Harrelson a jeho herectví mě prostě baví. ()

peproch

Z mouly se stane akční hrdina a z drsoně usazený a vyrovnaný slušňák. Je to v podstatě hloupoučké a štáb si dokázal, že umí natočit výbuchy aut, drsnorvačky, honičky, sladké řeči i morální procitnutí. ()

Jirkacek

Snímek Muž z Toronta z roku 2022 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, kdy jsme si chtěli odpočinout od náročných filmů, nad ničím nepřemýšlet a alespoň slušně se pobavit. Po uplynutí 110 minut jsem nabyl dojmu, že přesně to Muž z Toronta splnil a to byl také účel této americké komedie. Vše začalo představením neúspěšného podnikatele v oblasti fitness jménem Teddy (Kevin Hart), který byl tak neschopný, že ostatní lidé začali používat slovo ztedit, když se někomu něco nepodařilo. Když byl propuštěn majitelem tělocvičny, rozhodl se neříkat to své ženě Lori (Jasmine Mathews) a vzal ji do jiného města, aby tam oslavili její narozeniny. Po příjezdu nechal Teddy svou ženu v lázních a jel prozkoumat objednanou chatu, ale kvůli špatně vytištěnému voucheru si spletl číslo a dorazil do chaty, v níž byl jako rukojmí držen muž jménem Coughlin. Teddy byl považován za Muže z Toronta, tajemného zabijáka s talentem na brutální výslech, což sice nebyl, ale i tak se mu podařilo zastrašit Coughlina, aby prozradil číselný kód. Vzápětí byla chata přepadena FBI , která Teddyho přesvědčila, aby se vydával za Muže z Toronta a aby pomohl zajmout venezuelského diktátora plukovníka Marina (Alejandro de Honos). Teddy musel souhlasit a k jeho nelibosti byl na ochranu jeho manželky přidělen atraktivní agent. Mezitím si Lori začala užívat luxusu i se svou kamarádkou Anne (Kaley Cuoco), zatímco Teddy odjel do Washingtonu, kde se setkal Marinovou manželkou Danielou (Lela Loren). Společně pak odletěli do Portorika, aby domnělý muž z Toronta zjistil, kdo je Green, který znal další potřebné údaje. Na cestě byl Teddy přepaden skutečným mužem z Toronta (Woody Harrelson), který se jmenoval Randy. Ten plánoval dokončit kontrakt ve výši 2 milionů dolarů a zároveň přistoupil na hru FBI a chudáka Teddyho využil, který svou neschopností opravdu odhalili totožnost Greena. On a Coughlin pracovali na vývoji zbraně s duálním zabezpečením proti selhání – Coughlinovým kódem a Greenovým otiskem palce – ale uvědomili si, že pracují jménem Marina, který plánoval použít zbraň k atentátu na prezidenta Venezuely během návštěvy DC. Potom se pravý i levý muž z Toronta vrátili do hlavního města USA, aby se zúčastnili Loriiny narozeninové večeře, kde Randy poprvé potkal Anne. Svobodná žena se mu líbila, jenže na sblížení nebyl čas, jelikož do restaurace přišel nový zabiják, který si říkal Muž z Miami (Pierson Fodé). Ten se měl obou zbavit, dokončit obchod, přičemž ho poslala původní zaměstnavatelka Randyho (Ellen Barkin). Novému zabijákovi se podařilo ukrást potřebnou věc a dorazit na schůzku s Marinem, kam však záhy dorazili také naši dva hrdinové, kteří se během společných akcí sblížili. Byl jsem zvědavý, jak to celé dopadne, ale výsledek si už tradičně nechám pro sebe. Mohu však prozradit, že se jednalo o průměrnou komedii bez velkého napětí a s malým množstvím humoru, zato akcí bylo požehnaně a tak na nudu nebyl čas. Jak jsem už napsal na začátku, film splnil svůj účel a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, komedie Muž z Toronta ode mne získal tři mužské hvězdy ***. () (menej) (viac)