Já už budu hodný, dědečku!

• Československo „Já už budu hodný, dědečku!“
všetky plagáty
TV spot 1

Starnúci herec Theodor Bergner sa v práci správa ako primadona, v súkromí ako dokonalý grobian a cholerik. Všetci ľudia bez výnimky ho rozčuľujú, v lepšom prípade má pre nich len podráždené odvrknutie, častejšie však priame urážky. Navyše je obdarovaný veľmi zvláštnym druhom humoru, vyžíva sa v tom, že privádza druhých do rozpakov. Jedného dňa stretáva vo vlaku akéhosi starého pána, z ktorého sa vykľuje čarovný deduško. A od tej chvíle sa Theodor vezie na kĺzačke nepríjemných situácií. Presne podľa príslovia "Čo nechceš, aby robili tebe, nerob inému", si teraz na vlastnej koži musí vychutnať všemožné trapasy, aké doposiaľ on sám zlomyseľne pripravoval nešťastníkom vo svojom okolí. Dokáže sa napraviť nenapraviteľný a polepšiť nepolepšiteľný muž? (TV JOJ)

axelson

Komedie která nemá chybu. Miloš Kopecký zde patrně hrál i sám sebe, ale možná to bylo jeho psychickou chorobou, kterou dle tvrzení jeho kolegů trpěl již od mládí. Vynikající herecký výkon i u Aleny Vránové a Svatopluka Beneše ()

supg

Životní role Miloše Kopeckého. Smál jsem se s chutí od začátku do konce. Mistrovská komedie, kterou si rád kdykoliv shlednu zase, ozdobená výkvětem našich špičkových herců ()

Kelinej

Vždy, když Miloš Kopecký začal hrát, v kouscích dobrých i zlých, stálo to za to. Tady hrál toho protivu tak dokonale, až mi zprotivil celý film. Ale asi to souvisí i s tím, že nemám rád trapasy a že na normalizační komedie kázající dobré mravy jsem až na pár výjimek alergický. Vzpomněl jsem si na podobně mravokárný Muchnův film Hop - a je tu lidoop. Jenže na rozdíl od Milana Muchny Petr Schulhoff uměl točit. Taky byl s Milošem Kopeckým sehraný, zatímco Josef Kemr u Muchny jen zjevně trpěl. Takže dávám tři hvězdy za profesionalitu zúčastněných, ale oblíbit si tuto komedii stejně nedokážu. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)