Agatha Christie: Plavý kôň

• Česko Agatha Christie: Plavý kůň (viac)

Mark se stále nemůže vyrovnat se smrtí první ženy, přesto je už podruhé ženatý. A čeká ho nepříjemné překvapení. Policisté objevili u mrtvé ženy seznam lidí, kteří mají zemřít, a Markovo jméno zde figuruje také... (TV Prima)

rikitiki

Bu, bu, bu, čarodějnice jdou! Detektivka je ozvláštněná strašidelnými prvky v podobě čarodějnic, voodoo panenek ze slámy a věštění. Nevadilo by, leč zpracování je spíš legrační než děsivé. Snová vize hlavního hrdiny, kdy vidí postavu krále z masopustu, který vypadá jako něco, co uteklo z Arcimboldova obrazu, je k smíchu. Řídký děj je nastavovaný na neúnosnou míru. Závěrečný twist z vyprávění trčí už dlouho před tím, než k němu dojde. SHRNUTÍ: Pokud se oženíš z nesprávných důvodů, málokdy to mívá dobré konce. ()

karnifex

Jak už je bohužel v poslední době u adaptací Agathy Christie zvykem, snímku dominuje snaha o zachycení co největšího počtu věrných historických artefaktů a prostředí (tentokrát přelom padesátých a šedesátých let) - patrně se to daří, jenže já nechtěl dobový katalog, ale detektivní příběh, a ten zde není dokonce ani v druhém plánu. Místo toho sledujeme "mysteriózní něco" a rozhodně se nejedná o podnětný zážitek. Převažuje údiv a znechucení - oč lépe se s danou látkou vypořádali ve své netradiční sérii Vraždy podle Agathy francouzští tvůrci! ()

vesper001

Smrt k životu patří, předtím je ale žádoucí, aby bytosti byly živé. Tím by se dal shrnout hlavní problém téhle neživotné adaptace a mrtvolných postav. Nové, naleštěné, křečovité a rádobyumělecké zpracování Plavého koně, který je sám o sobě tak temný, originální a překvapující, že každé další vylepšení je o jedno vylepšení navíc. Ze všeho nejhorší je ale toporný výkon koženého Marka, který vypadá jako by jel na koňských sedativech. Jeho mimika se omezuje na tupý výraz a tupý výraz s mrkáním. I když ono se to mezi ostatními vyšinutými postavami ztratí. A stejně ztracený je i čas s tímto pastelkami pomalovaným koníkem. Možná by Sarah Phelps už měla přesedlat na jiného autora. ()

BLStryker

Po produkční stránce - interiéry/exteriéry a dobové oblečení/automobily - bezchybné, herecky ucházející. Film je ale zcela bez duše, působí uměle, dělaný jakoby na efekt. Na 2 hodiny je moc roztahaný, málo napínavý a kromě Poppy sejmuté kusem pečeně postrádající nějakou pamětihodnou scénu. Ke konci jsem se v tom chaotickém ději začal ztrácet, přitom jsem před pár dny dočetl knihu!? Jaký mám z tohoto zpracování Agathy dojem? Jako když rozbalíte krásně třpytivé pozlátko a uvnitř najdete místo nugátového bonbónu s marcipánovou polevou --- uschlou pecku. ()

Snorlax

Po otřesném zážitku s Malkovichem v roli Poirota jsem i celkem ráda, že postava důmyslného detektiva zde absentuje. Noční můrou milovníků Agathy Christie musí totiž být představa, že Malkovich svým toporným herectvím zprzní třebas i slečnu Marplovou. Sewell bohužel také hraje dosti pod psa, celou dobu se tváří, jako kdyby měl obličej vytažený pomocí gumiček a nemohl tudíž ani pohnout mimickým svalem, natož mrknout. Scénář je povedený, režie průměrná, herci podprůměrní. Velký problém mám i s českým dabingem, hlavní postavu sice namluvil majitel krásného hlasu Jiří Dvořák, ale hned druhého muže filmu našišlal Josef Carda. ()