Agatha Christie: Plavý kôň

• Česko Agatha Christie: Plavý kůň (viac)

Mark se stále nemůže vyrovnat se smrtí první ženy, přesto je už podruhé ženatý. A čeká ho nepříjemné překvapení. Policisté objevili u mrtvé ženy seznam lidí, kteří mají zemřít, a Markovo jméno zde figuruje také... (TV Prima)

pakobylka

V náznaku maličko démonické - alespoň zpočátku ... s pěknými a vcelku působivě snímanými exteriéry i interiéry ... nicméně poněkud prkenné - alespoň co se hlavního hrdiny dotýká ... přičemž druhý díl s ubíhajícími minutami ztrácí energii i atmosféru a takřka z posledních sil doklopýtá k závěru, který z mého pohledu není zcela jednoznačný (snad i úmyslně - ale třeba jsem jenom nedávala pozor). Nejsem si jistá, zdali by Agatha Christie měla zrovna z téhle adaptace radost. Slabší 3* ()

BLStryker

Po produkční stránce - interiéry/exteriéry a dobové oblečení/automobily - bezchybné, herecky ucházející. Film je ale zcela bez duše, působí uměle, dělaný jakoby na efekt. Na 2 hodiny je moc roztahaný, málo napínavý a kromě Poppy sejmuté kusem pečeně postrádající nějakou pamětihodnou scénu. Ke konci jsem se v tom chaotickém ději začal ztrácet, přitom jsem před pár dny dočetl knihu!? Jaký mám z tohoto zpracování Agathy dojem? Jako když rozbalíte krásně třpytivé pozlátko a uvnitř najdete místo nugátového bonbónu s marcipánovou polevou --- uschlou pecku. ()

Snorlax

Po otřesném zážitku s Malkovichem v roli Poirota jsem i celkem ráda, že postava důmyslného detektiva zde absentuje. Noční můrou milovníků Agathy Christie musí totiž být představa, že Malkovich svým toporným herectvím zprzní třebas i slečnu Marplovou. Sewell bohužel také hraje dosti pod psa, celou dobu se tváří, jako kdyby měl obličej vytažený pomocí gumiček a nemohl tudíž ani pohnout mimickým svalem, natož mrknout. Scénář je povedený, režie průměrná, herci podprůměrní. Velký problém mám i s českým dabingem, hlavní postavu sice namluvil majitel krásného hlasu Jiří Dvořák, ale hned druhého muže filmu našišlal Josef Carda. ()

vesper001

Smrt k životu patří, předtím je ale žádoucí, aby bytosti byly živé. Tím by se dal shrnout hlavní problém téhle neživotné adaptace a mrtvolných postav. Nové, naleštěné, křečovité a rádobyumělecké zpracování Plavého koně, který je sám o sobě tak temný, originální a překvapující, že každé další vylepšení je o jedno vylepšení navíc. Ze všeho nejhorší je ale toporný výkon koženého Marka, který vypadá jako by jel na koňských sedativech. Jeho mimika se omezuje na tupý výraz a tupý výraz s mrkáním. I když ono se to mezi ostatními vyšinutými postavami ztratí. A stejně ztracený je i čas s tímto pastelkami pomalovaným koníkem. Možná by Sarah Phelps už měla přesedlat na jiného autora. ()

CaptNemo

Ne, že by to bylo natočeno špatně. Narozdíl od mnohých televizních adaptací díla královny detektivek má toto atmosféru a celkem i napětí. Spousta flashbacků a snových představ však jako plevel zamořuje hlavní dějovou linku, až ji v druhé části zcela pohltí a já jsem nepochopil, jak, ale ani co přesně se stalo. To by se u adaptace díla autorky proslulé svoji precizností stávat nemělo. ()