Delete History

• Francúzsko Effacer l'historique (viac)

Traja susedia z predmestia sa vyrovnávajú s dôsledkami moderného sveta sociálnych sietí. Marie, môže kvôli sexuálnej nahrávke stratiť rešpekt svojho syna; Bertrandova dcéra, obeť online šikany; a Christine, ktorej Uber hodnotenie odmieta narásť. S pomocou skutočného hackera sa odhodlajú bojovať s mocnými veternými mlynmi súčasného života: s technologickými gigantami. Možno sú už od začiatku porazení, ale človek nikdy nevie… (Film Europe)

Saintcrux

Potenciál to malo dobrý. Karikatúra moderného otroctva ľudí súčasného virtuálneho sveta - technológií, počítačov a socialných sietí v absurdnej a bizarnej forme. ()

Malarkey

Benoit a Gustave léta točí divné filmy s osobitým humorem, který zřejmě objevili při obdivování filmů bratrů Kaurismaki z Finska. Výsledek je totiž vždy podobný a ne jinak tomu bude i zde. Zde si totiž vzali na paškál postavy, které pracují s dnešní digitální dobou, nechápou ji, přijde jim absurdní a tak to obcházejí a nebo jí záměrně chtějí využít. Jenže na špatných místech ve špatných momentech. Série neuvěřitelných absurdností se stupňuje do absolutna a celé je to tak strašně divné, že jsem byl fascinován a konsternován zároveň. Jelikož už jsem si ale poměrně jednoduše cestu k jejich humoru našel, byl jsem nadšen. A to opakovaně. ()

Marigold

Referát na téma "nešvary virtuální doby a chvála loserství" od autorů, jejichž humor dávno ztratil hrany a otupil se v trochu dětinské úšklebky. Z tohohle cloudu nezaprší. ()

drackula

Nástrahy virtuálnej doby skoncentrované a dotiahnuté do absurdna. Malo to množstvo vtipných, ale aj silných momentov na zamyslenie. Skvelá satira spoločnosti, ktorú riadia sociálne siete, infolinky, technológie, umelá inteligencia, hodnotenia... 80% Edison online ()

iz67

Docela povedena hříčka. Necekejte dilo s vhledem do nejhlubsi podstaty pritomnosti, spis takovou karikarutu bolestivejsich detailu, zachycenych docela s humorem a nadhledem. A hlaska: My pussy is in cloud, ma docela potencial. Zabavne na pohodu. ()

blondboss

Strašne nudný a nezáživný film. Malo to skvelý potenciál parodovať sociálne siete a moderný svet vo všeobecnosti, ale až na pár jemne úsmevných momentov tento celý koncept doslova spľasol na deravom scenári a hlúpych dialógoch. Škoda toho, ale ja som sa dosť nudil a očakával som výrazne viac. 45 % ()

BarVo

Rozumiem, že sa to nepáči každému, D+K točia špecifické filmy. Nemá to už možno ten náboj a neotrelý nápad ako Aaltra či Louise-Michel, trocha už aj sami seba vykrádajú, napriek tomu sa vždy dobre bavím, aj keď je to ehm svojský humor. Naviac ich filmy vždy nekompromisne "nastavujú zrkadlo", bez zbytočného pátosu a s riadnou dávkou absurdity ale aj porozumenia pre ľudí z tzv. periférie. ()

DrifterSoul

Poněkud "úleťácká", ovšem velmi inteligentní tragikomedie/satyra na téma: jak jsme zneužíváni/zotročováni moderními technologiemi. Ač "the venue" je současná Francie, všechny situace jsou důvěrně známé i českým očím. Namátkou: nekonečná volání na firemní telefonní linky obsluhované automaty; anonymita a blbost institucí; AI, kybernetická šikana, sociální sítě, vymývání "náctiletých" mozků reklamou či virtuální realita.  Nebo slepá honba za co největším počtem kladných kliknutí na webových stránkách (sekundový záběr kamery na indickou "click-factory" je geniálně vtipným zosobněním absurdity dnešní doby).  Vřele doporučuji všem, kteří jsou schopni dívat se na moderní svět s humorným nadhledem. ()

Vítězové 70. ročníku festivalu Berlinale

Vítězové 70. ročníku festivalu Berlinale

01.03.2020

70. ročník filmového festivalu Berlinale je u konce a cenu Zlatý medvěd za nejlepší film si letos nakonec odnesl iránský film Zlo neexistuje režiséra Mohammada Rasoulofa. Ten se přitom sám nemohl… (viac)