Špecialistka na vraždy je na stope dvom mladým ľuďom, ktorý zrejme spáchali perfektnú vraždu. Títo mladí muži veria, že ak spoja rafinovanosť s inteligenciou, podarí sa im vykonať perfektný kriminálny čin. Veria tiež, že sa im tak podarí uniknúť spravodlivosti. Detektívka ide do tohto prípadu s vedomím, že sa jej ho podarí vyriešiť s pomocou inštinktu. Dostáva však mladého neskúseného partnera, ktorý všetko robí ako podľa knihy. Musia spolu nájsť spôsob, ako budú spolupracovať. Taktiež si musia dávať pozor, aby páchatelia nezistili, že sú im na stope. Ona vie, že je to veľký prípad jej kariéry. On je rozhodnutý dokázať, že spáchali úkladnú vraždu a nedovolí, aby sa vykrútili zo zodpovednosti za svoj ukrutný čin. Mladí vrahovia zistia, že jedinou chybou v ich pláne bola ona. (oficiálny text distribútora)

Jasmín

Relativně dobrý thriller ... až na závěr, který byl pro mě zvláštní tím, že ačkoliv to Bullock v podstatě příchodem advokáta prohrála, tak najednou měla oba kluky z ničeho nic jako na talíři (asi mi něco nedošlo). Závěrečné scény byly už pak pro mě fakt špatný. Mimochodem Dexter vraždil ve stejném mundůru ;-) .... ()

Kactaa

Vzorec pro vraždu je jedním z prvních filmů tohoto žánru, který jsem viděla. Mohlo to být před nějakými osmi lety. Možná proto na mě tolik zapůsobil. Postava Sandry Bullock je na můj vkus trochu přehnaná, myšleno ve smyslu vyjukanosti a nervozity. Ryan Gosling a Michael Pitt tvoří skvělou dvojici macho-uťáplík, myslím že jim to oběma sedlo. Atmosféra filmu je ale krásně vygradovaná napětím, jak se hoši začínají bát, jestli na ně Sandra náhodou nepřijde. No a moje oblíbené téma vražd dává dohromady mix, na který se nezapomíná. ()

1308boddah

Sandra Bullock hraje víc než fajn. Osobnost, kterou hraje, je v jejím podání zajímavá, protivná i sympatická. Na první shlédnutí příjemné, pointa skoro nečekaná, a vlastně nečekaná, dost zvratů v poslední cca půl hodině. Na další shlédnutí to pořád baví. Film je fajn, Sandra Bullock taky, i ti dva kluci hrajou dobře. Spokojenost. Doporučuji ke zhlédnutí, fajn film. ()