Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

Nikolas__

Super drama (vtipů tam je docela dost ale kdo čeká komedii a tak bude na 100% zaskočen), které má povedené akční finále, skvělé herce a fajn postavy. Příběh se povedl taktéž, stejně jako kvalitní scénář. Až na občasné trapné vtipy, pár nudných scén, a wtf poslední scénu se to vážně povedlo. ()

Facerr

Chjo, kauzální, melancholický, chvílemi vtipný, ale jinak fakt nic moc. Nechápu tohle superhodnocení a asi ani tenhle severský styl dramakomedithrillerů. ()

DonBraso

Anders Thomas Jensen a jeho parta.Asi netřeba zde hledat trochu jinou režii než je člověk zvyknutý,přesto zde střela najde svůj cíl.Opět Anders a jeho dialogy.Tohle prostě zdobí jeho filmy a i zde si člověk pošmákne.Námětem je to už trochu jinačí káva a musím říct,že i malinko zhořkla,protože není ničím vyjímečná.Njějaká ta strefa do Dánska by zde byla,že každý má kolo a vše se vlastně u tak jednoduché a typické věci točí.Což je vlastně hrozně fajn,že modrá barva tě ukotví na začátku a pak máš poslední záběr,že holka dostala kolo a jen je ukradený.Malinko nástřel k filmovému pojetí,který nejede zase tak podle toho co by člověk čekal.Rytíři jsou zde vcelku opět ta jediná dánská špička filmového kumštu,která v dialozích a pár situací rozehrají hru kterou přesně divák chce.Mads si zde doopravdy bere celý film pro sebe a to nemusí ani mít spousty dialogů,ale jako ten otec co pomstí v docela slušným shot režimu manželku má tolik prostoru,že to diváka baví na první dobrou.Opět říkám,že námět je hodně tuctovej a i nezajímavej.V jádru pudla hledej ovčáka,který poslechne,ale za pět minut u další scény si na něj nedokážeš vzpomenout.Film doopravdy těží z toho,že už narval herce a víte co můžete čekat od režiséra.Nikam to neodbočí a hluchá místa to má.Trochu se tváří jako povedený dort,kterýmu nic nechybí,ale bohužel pod tou šlehačkou jaksi chybí ta třešinka.Největší vadou je,že protistrana nemá vůbec důvod být ve filmu.Prostě na tu se nic nenapsalo a jen se čeká,až odejde ze scény,protože scénář to tak chtěl.Bohužel to vadí,protože film je tak situován a Vám nezbývá než čekat na partu,která rozjede film.Vcelku škoda,ale tenhle revenge tak trochu jinak má své bolístky,který se umí dobře skrývat.75% ()

blondboss

Tak toto bol taký mišung emócií a filmových žánrov dokopy, ako to dokážu spraviť asi len Škandinávci. Skvelá zmes akcie, čierneho humoru, absurdných situácií a zároveň aj klasickej drámy v jednom. Ja osobne som sa bavil a ešte o úroveň vyššie to povznieslo aj to najkvalitnejšie dánske obsadenie súčasnosti. Príjemným prekvapením aj mladučká Andrea Gadeberg. Takýchto filmov by sa mohlo točiť viac. 75 % ()

jack_scott

Reklama na kauzalitu. Šílená ujetost v tom hezkém smyslu tohoto sousloví. Snímek, o kterém si  stále nejsem jist, co si vlastně myslet. Ano, takto vypadá filmové umění. 90% a **** a půl. ()

Luckyboy

Nemůžu se rozhodnout, jestli to byla ujetá parodie, vážně míněná sonda do pošahaný psychiky spousty lidí, anebo následek divočejšího uměleckého večírku. Film baví a i nutí přemýšlet, ale k dokonalosti chybí lepší pointa a práce s pravděpodobností, nahodilostí a snahou si do ní promítat svoje vlastní přání. Pokud by se tohle scénáristovi a režisérovi v jedné osobě podařilo do filmu zaintegrovat, šlo by o dokonalý kinematografický kousek. Takhle lze jen obdivovat sošný netečný výraz Mikkelsena. ()

McMurphy

Nejlepší současný evropský herec v jednom z nejlepších filmů roku (a možná i desetiletí). Dánové mohou být hrdí na svou originální a úžasnou kinematografii. Vše podstatné již bylo napsáno, nejbližší komentář: Eliott ()

wowylgu313

Čistých 80% ... Dlouho jsem neviděl tak krásně zobrazenou psychologii lidí. Každý z hlavních aktérů tam měl svou tvář a hrál jí dokonale. Procházka emocí kolující celým příběhem byla skvělá. Věřil jsem každé slovo a doslova každou ukapnutou slzu. To celé bylo jemně podložené humorem, který prostě sedl tam kde měl. Přesto všechno se dá i přehlédnout že se tam vyzabijel celý gang bez povšimnutí policie či nějakých civilistů. K úplně dokonalosti chybělo myslím si málo. I tak skvělá podívaná. ()

Saroman

Perfektně vyvážená komedie s akčním dramatem nalákaná na výborného Madse Mikkelsena. Takhle jsem se už dlouho nezasmál, je to ten správnej evropskej humor <3. Kontext velmi zajímavý a tak celkově. // 95% must see ()

doriana.g

No páni.... A Mads to většinou uhraje jenom očima, dokonalý jako vždy, ovšem tady ho o píďu zastiňuje Nikolaj. Jeho Otto je prostě kouzelný. ()

Saxos

Moje celkem sympatická matikářka říkala, že vypočítat jde všechno. Byla o tom skálopevně přesvědčená. Zde dostáváme jeden z malých názorných příkladů posedlostí číselnou řadou. K tomu hackerský přístup k obrovskému množství elektronických informací a hle zázraky jsou na světě. Ve spojení s hrubou silou lze dosáhnout celkem podivuhodných výsledků. Mě matika šla vždy v pohodě, ale vypočítal prostě nejde vše, náhoda je sviňa. A africký turista, co se ofrňoval nad bagetou i juicem, sumasumárum za 15 joudů, je toho zářným důkazem. Závěr: doporučuji. ()

hony23

Žánrově neukotvený film, což je vlastně jeho jediná slabina. Chvílemi sledujeme pěkné akční drama se skvělým Mikkelsonem, který jde nemilosrdně po vrazích své manželky. Chvílemi to ale přechází do absurdní komedie o 3 absolutních exotech, kteří hlavnímu hrdinovi pomáhají. A do toho se ještě prolíná psychologické drama o narušených vztazích v rodině, která se musí vyrovnat s nečekanou tragédií. Ač mám pro dánské filmy slabost, tento se mi úplně netrefil do vkusu. ()

Kushina

Náhoda, pravděpodobnost, spojitost.... Ne vždy čísla dokáží odhalit vše, co se ve světě stalo, děje a co se teprve stane. O to víc bychom, se měli zaměřit na to, co je důležité. Čísla totiž vždy neodhalí naše problémy a nevyřeší je. Skvělý film, který veškeré tyto věci nádherně popisuje. Dánové umí natočit film, co má skutečně smysl a má potenciál nás něco naučit a něco si uvědomit. K tomu několik skutečně vtipným scén, při kterých jsem se nemohl přestat smát. Skutečně skvostný film. 85% ()

misiaq

Z mojho pohladu su prvky komedie niekde uplne v uzadi. Ide viac o rodinnu dramu ako o thriller. Prvky thrilleru idu s rozvijajucim dejom do uzadia a do popredia sa dostava cista norska kinematografia a la snezny pluh... Zaver je z casti prekvapujuci a zaroven oslobodzujuci. Podla mna prave zo zaveru vyvstava prvok komedie pokial divak preferuje seversku kinematografiu... ()

Feferonka1

Za me proste dokonalý film,ktery svým příběhem, žánrovým mixem i humorem závažnost situace ředí do skvělých 2 hodin podívané.Kontrast Mikkelsena a svérázné trojice intošů je skvělý. Už se těším, až si film vpálím znova. Pět hvězd. ()

Tomas_PO

Dánska dráma s výborným Madsom Mikkelsenom, podivne kombinujúca vážne témy, no aj humorné vsuvky. Na britský absurdnostný humor sú však vtípky poslabšie, navyše sa pri nich mierne vytráca vážnosť témy...skrátka nejako mi táto kombinácia 'nehrala'. No 4 hviezdy idú zaslúžene, poteší nehollywodsky priebeh, v podstate pri každej scéne divák netuší, čo má čakať. Výborne zahrali aj herci vo vedľajších úlohách - trojica dánskych IT 'geekov' s rôznymi OCDčkami :) ()

Heywood

Rytíři spravedlnosti byť v černé až skoro komedii přesně ukazují, proč je západní civilizace v takovém maléru. Protože se ze zlem neumí vůbec vypořádat a stále čeká na "hrdinu", co to zařídí. Výběr herců byl exelentní, samotná zápletka zajímavá a ten špinavý obchod s mladými lidmi z "východu" je také dobrou připomínkou, jak ten WEST je čím dál odpornější. A to vykřikuje o kdejakých právech, kteréžto agitce se tady tvůrci rozumně vyhnuli, stejně tak tu není žádná hloupá politická korektnost. Mikkelsen nezklamal a lze ocenit, že se nebál do takového projektu vstoupit. Kamera bezchybná, střih má spád a i když film skončí jakýmsi heppáčem (tedy šťastným koncem), není to přepísklé, jak to halyvůďáci začasté přestřelují. Vysoké hodnocení je tu oprávněné. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)