Rodinka, která se živí podvody a krádežemi, přizve do akce novou parťačku. Ta se ale rychle spřátelí s jejich zanedbanou dcerou a obrátí tak rodinné vztahy vzhůru nohama. (Netflix)

Thomas_xxxxx odpad!

Dlho som už ničomu nedal odpad, ale toto si to proste zaslúži aj napriek tomu, že to nie je úplne nepozerateľné, avšak neobsahuje to žiadny prijateľný dej, hlavné postavy robia všelijaké blbosti, ako je zbieranie peny tečúcej zo stropu, chodenie popod skrytý popod plot a človek si len v duchu hovorí, že WTF?. Proste bezduchá a nepotrebná blbosť, ktorá vás úplne vygumuje. ()

Marze

Kajillionaire nikoho neobohatí, ale koho to zajímá? Je to mírně příjemně absurdní film. Buď ho snesete, nebo ne. Pokud ano, prosvištíte jím jako děcko zakusíce skutečné a sureální dohromady. Film Mirandy July je miniaturní ujetá pohádka o vztazích, vrtošivě nevyzpytatelná a sladká. Co to znamená přeladit vlastní dospělé rodičovské já. Vloudí se to do vašeho srdce a zasadí tam pocity touhy a lásky. Kajillionaire je jeden z nejpodivnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. To myslím jako kompliment a ne kritiku. Temná, nekonvenční komedie s osobitými postavami a představivostí. ()

somnar

Je asi zbytečné od toho čekat klasický heist, tady se spíše hraje o ukradené dětství a manipulace ve vztazích, přičemž to ve svém náhledu na dysfunkční rodinu připomene leccos od Andersona či Gondryho s trochou kaufmanovské existenciální tísně a na rozdíl od takového Parazita či Zlodějů tady vzájemná vřelost v rodině zlodějíčků absentuje. Miranda July umí dialogy i humor, bohužel to u mě ale vypění ve druhé polovině, kdy to překlopí trochu jinam a celé se to zapříčí jako další coming-of-age quirky americké indie. A Evan Rachel Wood je na takovou roli už fakt trochu stará. ()

silentname

Uznávam, že Evan Rachel Wood a Gina Rodriguez sú obe vynikajúce. A v závere filmu pôsobia absolútne suverénne a skutočne. Aj keď pravdou je, že počas celého filmu boli pre mňa najlepšími elementami. Na druhú stranu ale "Kajillionaire" viac ako hodinu ide z jedného miesta na druhé a dokopy neprináša veľké množstvo zaujímavých momentiek. A najmä som nemal pocit, že by sme videli niečo, čo by bolo skutočne zaujímavé. Najlepšia scénka počas prvej hodiny je asi u starého pána Abea. Tam je niekoľko dobrých momentiek. A aj zaujímavé pochopenie. No úprimne sa pre mňa film vysoko zdvihol až vo svojej finálnej tretine, kde sa Melanie rozhodne pre Old Dolio spraviť všetko, čo mama povedala, že oni predsa nerobia aby neboli fejkoví. Akonáhle rodičia opustia film a sústredíme sa len na naše dve dievčatá, tak to chytilo tempo a najmä som konečne vnútorne začal vnímať film pre to, čím skutočne bol. Reálne to nie je heist film. Reálne je to skôr príbeh ukradnutého detstva. Keď vôbec pochopíme prečo sa vlastne Evanina postava volá "Old Dolio" tak je to skutočne celkom smutné a tragické. A vďaka výkonu, ktorý Evan podáva pôsobí táto postava maximálne skutočná. Časť na toaletách v tme je pre mňa asi osobný highlight filmu. Tam pre mňa fungovalo úplne všetko. Mrzí ma, že to filmu trvalo dlho, kým som naskočil na jeho vlak, no prvú hodinu by som ohodnotil ako okey film. Čo sa udeje potom je v mojich očiach super. Takže som rád, že som film videl, no pravdou je, že som čakal viac. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Evan Rachel Wood s imidžom zmoknutej myši, zhrubnutým hlasom, v niečo ako lesbo romance bez explicitnosti a totálne nudnom deji. Film, ktorý má asi podporiť coming out alebo neviem čo, veď samotná Wood už asi pred desiatimi rokmi prehlásila, že je bisexuálna a že vlastne nemá problém s akýmkoľvek pohlavím z tej širokej liberálnej ponuky, čo sa snažila demonštrovať vzťahom s Marilynom Mansonom, ktorý má tiež zjavný problém so sebaidentifikáciou. Jedinú hviezdu dám za záverečnú pesničku Lonely v originálnej verzii, inak je to v každom ohľade film megaslabučký. ()