Letní bílá

(festivalový názov)
  • Mexiko Blanco de verano

Příběh osamělého teenagera Rodriga (13), který nachází útěchu ve velmi blízkém vztahu se svou matkou Valerií. Je jeho nejlepší přítelkyně, jeho ochránkyně a vůbec celý jeho svět. Když se však do jejich malého domu na předměstí Mexico City nastěhuje matčin přítel, vše, co bylo Rodrigovým polem působnosti, je výrazně narušeno. Musí se rozhodnout, zda svou novou rodinu přijme, nebo přejde do opozice, a zraní tak osobu, kterou vroucně miluje. (Zlín Film Festival)

Azurose

Toto je rozhodně snímek, který ve mě za poslední dobu zanechal nejvíce pocitů. Hodinu a půl dlouhá dávka energie, napětí a nejistoty. Snímek ve velkém reflektuje dnešní mladou společnost a to je jeden z důvodů, proč si ho oblíbí především mladiství. Cením propracovaný scénář, přestože se toho ve filmu moc neděje (pozn. celý film se odehrává na 4-5 lokacích). Práce s kamerou je úchvatná a pestrost záběrů nezná mezí. Vůbec by mi nevadilo snímek zhlédnout na plátně ještě jednou. ()

hygienik

Ja mám opačný dojem ako Azurose. Letní bílá je typická festivalovka bez komerčných ambícií. Dej bol príliš zameraný výhradne na Rodriga. Jeho matka a Fernando mohli mať prepracovanejšie charaktery. Už v polke filmu som mal tej psychológie plné zuby a túžil som po poriadnom deji alebo aspoň po nových postavách (striedali sa tam tí istí traja ľudia). Aj 90 minút bolo priveľa. ()

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

25.08.2020

I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, jeho dramaturgové mají už dlouho jasno o podobě mezinárodních soutěží, které… (viac)