Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (9)

Cizinec (2020)

Nebylo to vůbec špatné. První dva (možná tři) díly mají velmi dobrou atmosféru - potom to bohužel upadá spíš do průměru. V dobré čtvrti, kde se všichni dobře znají, se rozhodně daří tajemstvím. A otázkou je, zda je chcete znát a přijít jim na kloub, nebo to radši necháte být. Vše se pomalu zamotává, aby se to pomalu odmotalo a zatímco u něčeho má divák velmi jasný vodítka a dovede vcelku rychle tušit co a jak, rozlousknout jiné věci se asi jen tak nepodaří. Plus je rozhodně sympatická hlavní detektivní dvojice, slabší mi přišli tři teenageři a neustále jeden a tentýž výraz Richarda Armitage ať už se dělo cokoli. Co se týče uvěřitelnosti příběhu, s tím problém nemám, i když některé náhody a výhody (chlap s úžasnou pamětí, policista v důchodu co dokáže vyhledat opravdu mnohé a na počkání) mě zarazily. Od teď budu SPOILERovat!!! Osobně by se mi víc líbilo, kdyby bylo vše víc propojené - nejen vyděračkami - a víc se to drželo právě v (současné) sousedské komunitě. Takhle pomalu odhalujeme několik tajemství, ale díky tomu, že jsou víceméně osamocená, tak to alespoň pro mě, nepřineslo kýžený WOW efekt. Takže v závěru mě bavila hlavně linka s Corinne, která se mi zdála nejméně předvídatelná, překvapila a splňovala i tu mou "sousedskou komunitu" :D. ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Co tomu vytknout? Já myslím, že první díl byl velmi povedený. Nenásilné představení postav, nikde to nenudilo, atmosféra podařená. Snad si totiž laťku udrží! Zapínala jsem to s tím, že to natočili Američané.. po chvíli mi bylo jasné, že to byli spíš Britové, ale kupodivu jsem z toho cítila i trochu severu. A to je super! 4,5* ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Nemůžu se dočkat, až se tohle začne rozplétat. Za mě opět bez hluchých míst, dvojice detektivů čím dál sympatičtější. ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Zatím tomu nemám co vytknout, vše postupuje pomalu (ale rozhodně ne nudně) dál, věci se nabalují i poodkrývají. U určitých věcí váháme, zda by šly reálně provést a je tam i nějaká ta berlička (chlápek s úžasnou pamětí a pozorovacími schopnostmi), ale beru to tak, že je to pro to, aby to "odsýpalo" a nenudilo. Super práce. ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Tajemství se vrší na tajemství a vztahy se nám proplétají. ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Prakticky tri samostatna patrani... uz by to pomalu mohlo k necemu vest. Posledni tri dily pred nami. ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Popravde bych uz ocenila mene chozeni kolem horke kase, posledni minuty vypadaly na to, ze to nabere spad, tak snad to tak bude. Mam tip, jak to je s nasi cizinkou, co se deje u Katzovych doma uz snad tusime vsichni, ale musim se priznat, ze u Danteho a Corrinne nemam tuseni. ()

Epizoda 7 (2020) (E07)

Ta počáteční honička mi přišla trochu úsměvná, nemůžu si pomoct. Pokračujeme v odkrývání tajemství, pod někým se židle zatím houpe, s někým už spadla. ()

Epizoda 8 (2020) (E08)

SPOILER!!! Ono to asi jinak být nemohlo, že jo. Závěr to vcelku ustál, ale nijak mě na zadek neposadil. Škoda, že se do toho Shaun Dooley víc neopřel, aby z toho vytřískal trochu emocí, Richard to sám fakt nedal. ()