Pestúnka Franny

• Slovensko Pestúnka Fran (viac)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (viac)

Fran Fineová práve prišla o prácu a opustil ju priateľ. Potrebuje si znovu usporiadať život, a tak začne na Manhattane predávať kozmetiku. Vďaka tomu sa dostane do domu Angličana Maxwella Sheffielda, bohatého ovdoveného divadelného producenta z Broadwaya. Omylom ju považujú za kandidátku na pestúnku troch Maxwellových detí a nakoniec ju na túto prácu najmú. Na rozdiel od predchádzajúcej pestúnky však vyzerá a aj sa chová tak trochu inak – je krásna, extravagantná a bez obalu sa delí o svoje osobité názory so všetkými navôkol. Čo sa niektorým členom domácnosti pochopiteľne nepáči. Napriek tomu si Fran vytvorí k deťom (Maggie, Brighton a Grace) pevný vzťah a skvele si rozumie aj so sluhom Nilesom. Medzi ňou a pánom Sheffieldom panuje erotické napätie, všetko je však ešte zložitejšie, keďže na majetného vdovca má slabosť aj jeho obchodná spoločníčka C. C. Babcocková... (TV Markíza)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (10)

Pestúnka Franny (1993)

Chůva k pohledání není nejlepší sitcom. Sám ho považuju za takový ten solidní průměr. Jenže ho prostě mám rád. Mám rád geniálního Nilese a jeho věčně jízlivé poznámky. Mám rád ty postavy a celou tu atmosféru, která mi za těch 6 sezon byla příjemná. Není to originální seriál, ale já jsem na Primě na něj koukal pravidelně, takže při sledování hlavně prvních sérií na mě dýchla nostalgie. Nilesi, Fran, Maxi, C.C., Yetto, Silvye, bylo mi s Vámi fajn! ()

Season 1 (1993) (S01)

Po letech mam z Chůvy k pohledání poněkud smíšené pocity. Nostalgie funguje, ale většina vtipů mě prostě nebaví. Snad to je jen jedna sérka a dostaví se TO, co si pamatuju, že jsem miloval. ()

Season 2 (1994) (S02)

Hodnocením asi zůstanu v průměru na těch třech, ale pocitově je to o level lepší než úvodní série. Co je největší plus seriálu není ani tak Fran, ale sluha Niles, který si doslova krade každičku svou scénu. Jeho vtipy jsou přesný, štiplavý a do C.C. střílí seč mu situace stačí. Nebýt Nilese a geniálního Daniela Davise, skončila by druhá série, a mam dojem, že i celý seriál, ještě hůř. ()

Season 3 (1995) (S03)

Trojka je pocitově lepší než předchozí sezony. Niles a jeho handrkování se C.C. zachraňuje většinu dílů a přestože to je prostě průměrný televizní sitcom z konce milénia, určitou kvalitu má. ()

Oy to the World [animated] (1995) (S03E14) odpad!

Nemám rád seriálové speciály a bohužel ani Chůva k pohledání se minimálně jednoho nevyvarovala. K tomu nepochopitelně místo klasické hrané scény objevuje animovaná. Taková ta klasická animovaná tvorba, která se objevovala v nejranějších fázích Carton Network. Nechybí tu ani morální poučení, že rodina a zdraví jsou důležitější než hmotné dárky. Klasika, která nestojí vůbec za nic. ()

Where's Fran? (1996) (S03E16)

To už Chůva k pohledání začíná recyklovat? Není to ještě brzo? 75% stopáže dílu jsou sestřihy toho nejlepšího z předešlých dvou a půl řad. ()

Season 4 (1996) (S04)

Klasika co se Chůvy k pohledání týče. Některé díly naprosto geniální (The Heather Biblow Story), ale většinou těžký průměr nebo podprůměr, který občas zachraňuje stále vtipné hašteření C.C. a Nilese. A už tehdy jsme mohli tušit jak nádherná bude Madeline Zima. ()

Season 5 (1997) (S05)

Konečně jsem se dostal k dílům, který si pamatuju z televize. A kvalitativně se jedná o asi nejlepší a nezralejší sérii. ()

Season 6 (1998) (S06)

Šestá řada už je regulérně nostalgická. Už se neřeší další novinky a pomalu a jistě se spíše s diváky seriál loučí. A přesně takhle by měl seriál končit. Se ctí. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)