Ayuda

Krátkometrážny / Horor
USA, 2018, 13 min

Leo a Tomas si potřebují rychle vydělat nějaké peníze, a tak kývnou na podivný kšeft neznámého muže. Ten po nich chce, aby vykopali v lese jámu a dovnitř dali dřevěnou bednu. Jenomže co je její obsahem? Jejich zvědavost se jim stane osudná. (SOLOM.)

SOLOM.

Že se ti dva ženou do průseru, mi bylo hned jasné. Kdo normální by taky šel jen tak kopat jámu do lesa a nezajímal se o to, co je v té bedně? No oni se nakonec začali zajímat, ale to už bylo pozdě. Škoda jen, že když už se tajemství ukázalo, nebyl z toho ještě větší masakr – když tak mimo záběr kamery. Vizuálně to totiž nebylo špatné a hádejte: kdo zařval jako první? ()

pursulus

Nejzajímavější je název.¬         Krátkometrážní jednohubky to mají v mých očích těžké — nestačí mi vytvoření jistého napětí, které spolu se slušným střihem, kamerou a dalšími náležitostmi vytvoří dílko, na které se dá dívat bez sebezapření. Skrytý náboj, druhá rovina na pozadí, případně nečekaný obsah a posun, tedy to, co posouvá krátkometrážní snímek od pokrčenírameny zbytečnosti a umělecké svévole k svébytnosti uměleckého díla, Ayudě chybí. Nejzajímavější na této zbytečnosti je tak její záhadný název. ()