V roce 2043 byla spuštěna první plně funkční a komplexní VRMMO (Virtual Reality Massively Multiplayer Online) hra, která dokáže plně simulovat požitek všemi pěti smysly. Ta slibuje díky mnoha svým herním prvkům prakticky neomezené možnosti v bohatém fantasy světě. Skoro o dva roky později si pořizuje kopii této hry i budoucí vysokoškolák Reiji Mukudori, připraven vydat se na mnohá dobrodružství. Za pomoci svého ostříleného bratra Shua a své virtuální partnerky, která se vyvinula z jedné ze základních mechanik hry označované jako Embryo, se Reiji vydává na složitou pouť ve snaze stát se jedním z nejlepších hráčů. Bude to cesta plná levlování, úkolů, soubojů s monstry, ale i jinými hráči a kdo ví, jaká další překvapení si pro něj ještě tento velice realistický svět s nekonečnými možnostmi připraví... (Jeoffrey)

SonGokussj

[Drop 4. ep] Začalo to zajímavě. Isekai. To tu ještě nebylo kuma. Někdo se objevil v počítačové hře! Jaký koncept! Revoluční idea kuma! Mno každopádně... náš hlavní hrdina, co si jen změnil barvu vlasů, se vydá do světa kuma. Tam potká svého kumaráta kuma. Ten kuma za každou kuma větou dopr**le kuma říká "KUMA"...... A spolu se vydají na hřbitov, kde je atakuje žížala kuma... Mrtě. Naštěstí z toho náš hlavní hrdina vyvázne bez škrábance, protože dostane EMBRYO. Lepší kuma název tomu vymyslet nemohli. Embryo Nemesis. "Hey my embryo...". Další tři episody pak klasika - rozšiřuje svůj harém a vylepšuje embryo... Prakticky jediná zajímavá věc je, že důsledky tohoto světa jsou trvalé. Umře NPC? Sorry jako. Jediný nesmrtelný je hráč, který však dostane ban na 24 hodin po své smrti. Velmi pěkný koncept. Využitý jen v první episodě. Po čtvrté, kdy se snižuje kvalita animace na úkor rostoucího harému a jejich poprsí, končím. Je to prakticky o ničem. KU**A 20 % ()

IronicY

Doufal jsem, že Dendrogram bude lepší než Sword Art Online (TV seriál) (2012). Bohužel po šesti dílech očekávání zůstávají nenaplněna, naděje shořela jako kus papíru a 144 minut života bylo nenávratně ztraceno. Hlavní postava nám ani po dvou hodinách není skoro představena, podobný problém trápí i zbylé postavy. Místy to působí, že se autoři snaží odprezentovat co nejvíce postav/klanů za co nejméně času. Vysvětlení mechanik zabere bez problémů pomalu čtvrtinu epizody. Výtku obdrží taktéž absence vysvětlení způsobu levelování. Na stejně problémovém základu stojí i vyobrazení lokací MMO světa. ID reprezentuje všechny lokace několika způsoby: 1. Místo nepředstaví vůbec, což je naprosto v pořádku, 2. Místo zmíní a vrátí se k němu až po x epizodách, taktéž v pořádku, 3. Lokaci představují těsně před/po vstupem hrdiny a během chvilky se snaží vysvětlit proč je zde vůbec činěna zastávka 4. O části (částech) světa tlachají alespoň 15 minut, při kterém nastává problém s představením postav (viz výše), ale i tak si ho možná nechají "na později". Animace je vyobrazená otravně veselými barvičkami, které doprovází 99,9% série. Taktéž fungují spolehlivě klišé stylu: Hlučná postava = vyšší šance na vítězství, síla přátelství, příhodné načasování, "Běž(te), já (my) ho (je) zdržím(e)."; charakter který se zjevil před epizodou a půl se ukáže jako super důležitý. A hudební kulisy? Stejně podprůměrné jako protagonisté. ()

Jeoffrey

Takže i v zimní sezóně si musím alespoň jednou říct, že stačilo! Generický hrdina se spoustou laciných hlášek zanechává v mých ústech jistou pachuť. Když si k tomu přidám všechnu tu nudu, kterou během sledování zažívám a vynásobím to všemi těmi ne zrovna zábavnými podivnostmi, kdy dnešní tučňák a zvířecí uši byly pomyslným okamžikem, kdy můj pohár trpělivosti přetekl, pak dostávám jednoduchý závěr - už dost! Tohle není vtipné, tohle je jen pitomé, hrdinovi vůbec nefandím, jeho nový kámoš co má embryo sukubu mě z nějakého důvodu taky irituje a o reportérce ani nemluvím... Je to už dlouho, kdy mě postavy v nějakém anime takhle absolutně míjely, nezajímaly a štvaly... Ani ty herní mechaniky mě neoslovily a tak mi chybí i takový ten dojem - jo tohle bych si chtěl zahrát. A tak dřív, než stačí hlavní hrdina ještě jednou se zdravým zápalem zakřičet "Pomsta je má" prostě zdrhám co nejdál a nechám tu jen svůj slabý dojem z prvních 4 episod. 3,2/10 ()

TomX2 odpad!

2. epizóda - DROP | Rád by som tomu dal šancu a pozrel si ešte jeden-dva diely, ale po skončení druhej epizódy už strácam trpezlivosť a nemienim v pozeraní ďalej pokračovať. Základný koncept seriálu bol využitý už viackrát a omnoho lepšie, takže Infinite Dendrogram nemôže priniesť nič nové a originálne. Dokonca neponúkne nič vlastné ani charakteristické, všetko tu je pre zmenu šablónovité, čo je len ďalším dôvodom, prečo nemá zmysel to pozerať. Najväčšou katastrofou je však zbytočne rýchle tempo (žiadne uvedenie do hry/sveta, hrdina plní prvý herný quest už v druhej minúte, timeskiping, rýchly presun z pokojného rozhovoru do chaotickej akcie za veľmi krátku dobu) a predstavenie šablónovitých postáv bez akéhokoľvek hlbšieho charakteru (postava medveďa je zanechaná niekde v úzadí, Nemesis je predstavená len ako otravná hlučná postava bez zmyslu jej charakter viac rozvinúť, Babylon tam je len preto, pretože čo by to bol za seriál bez fanservisu a predstavenie s ostatnými /zbytočnými/ postavami je strašne znehodnotené, odfláknuté a tvorcovia si s tým nedali vôbec záležať), ktoré sú naviac strašne protivné a trápne. O akýchsi kvalitách seriálu nemožno hovoriť (animácia je podpriemerná, soundtrack je nevýrazný, dialógy sú strašne monotónne a hlasové herectvo je príliš otravné), koncept je, nečakane, nevyužitý a na pravidlá herného systému/sveta sa akosi tiež pozabudlo. Nakoniec nemám možnosť, než tomu prilepiť nálepku "odpad". ()

DaweForeman

Tak zase jeden případ, kdy mě anime zklamalo oproti manze. Velkou část samozřejmě tvoří animace, ale především dabingem se hlavní hrdina dostává do ještě více nesnesitelnějších výšin vysoké naivity a přehrocených ideálů. První díly jakž takž ušli a člověk si říkal, že to bude vtipný hlavně kvůli "kuma bráchovi", ale ani ten to nezachrání od té hlavní katastrofy. Navíc to začne na vás chrlit spoustu jmen a přezdívek, takže se v tom člověk začne ztrácet a ještě k tomu mu to nepřiroste k srdci, protože neví, co ty postavy dokázaly a ještě k tomu jsou to rádoby-cool tituly (obzvláště ten, který dostal hlavní hrdina na konci, který ani pořádně nedokáže vyslovit). Dále tu ani není vysvětlena spousta mechanik a mnoho z příběhu je také velikou záhadou. K tomu ještě nic moc souboje, které zase obsahují typické absurdnosti a klišé v podobě toho, že kdo řve nejvíc, ten vyhraje. Ještě dodám hudbu, která je lehce pod průměrem. Takže je to typické sledování s nadějí, že to v pozdější fázi změní, ale bohužel tohoto uspokojení se člověk nedočká. Trochu mi to i v některých chvílích přijde jako reklama na ten svět, kdy jednotlivé postavy vylíčí své životní příběhy a jak jim tato hra změnila život. ()