The Dark and the Wicked

Na odlehlé farmě v blíže neurčeném venkovském městě pomalu umírá muž. Jeho rodina se shromažďuje, aby truchlila. Brzy na to dostává pocit, že je ovládá cosi zlého. (Alfréda)

Martin741

Obavam sa, ze je to presne tak, ako pise Verbal - toho demona som objavil medzi kozami ( len malo zadkov tam bolo/. Demon bol malo strasidelny - prachov je tiez malo a v duchoch je hierarchia, demonovi sa do toho moc nechcelo, a ak tam aj nejaky bol, tak len jeden z podradnych demonov 2. ci 3. kategorie. Jo a mohli tu farmu aspon na chvilu opustit, doszt mam rad, ked nieco utoci na ludi na kukuricnom, obinom poli. Tu nic take nebolo, o picny chlp vsak lepsie nez Come Play 2020 : 35 % ()

JASON_X

Syrové reálie chudého obyčejného amerického venkova zabydleného chudými obyčejnými prostými lidmi, představovanými civilně vypadajícími herci s civilním hereckým projevem, žádné zmalované vystajlované primadony... Temná tísnivá atmosféra... Neurčité, ale všudypřítomné zlo, snad Ďábel, usilující o duši umírajícího komatického otce, který se mu snad kdysi upsal, nebo kdo ví... Právě že nikdo neví, možná ani scénárista neví, proč a jakým právem vlastně onen tzv. Ďábel o jeho duši usiluje... Každopádně dokáže v myslích všech zúčastněných vyvolávat celkem slušné halucinace, které mají většinou hodně tragické následky... Vypněte mozek, astrálně se přesuňte do nitra obyčejného dřevěného farmářského domu a užívejte si po dlouhé době nekomerční a netuctový americký horror bez jakýchkoliv otravných dětí, které v obdobných (kvazi)horrorech vždycky působí jako stoprocentní kazišuci plnotučné horrorové atmosféry! ()

Astaroth12

Tento film je veľmi znepokojivý a to skoro hned od začiatku. Ide pomalším tempom a dávku napätia a atmosféry pumpuje pozvoľna a tak každou scénou sa znásobuje a na konci je riadny tresk. Je troška komornejšie ladený a tých postav sa tu veľa neukáže, ale to vobec nevadí, naopak v tom má veľkú silu a myslím si, že režisér vedel, čo to spôsobí. Ako som už napísal, film je hlavne o ponurej atmosfére, že normálne cítite, ako ste tam a počujete to, čo postavy. Zato z častí môže i bravúrna kamera a kvalitná hudba. Ale určite hlavne réžia. A preto je to znepokojivé, že je to natočene neskutočne reálne. A obdivujem i to, že i keď tu bolo napätie a atmosféra v solídnych dávkach, nezabudlo sa ani na krvavosť, tá tu mala tiež čo povedat. Len škoda, že tu nebolo vysvetlené, prečo sa to všetko dialo a i ten koniec bol už si myslím trocha vypustený. Ale i tak vynikajúca záležitosť, ktorá si zaslúži aspoň veľmi silné 4*. ()

tron

Zo začiatku The Dark and the Wicked vôbec nie je zlý horor. Dvojica dospelých súrodencov prichádza k rodičom, z nich jeden leží na smrteľnej posteli, druhý je z toho samozrejme psychicky absolútne na dne a okolo, na divnej farme, sa dejú, nuž, divné veci. Nepríjemné scény (rôzne zvuky a tiene) sú správnym spôsobom nepríjemné. Fungujú. Herci neveľmi sympatickí, ale zas nemusí byť každý sympaťák á la Omar Sy. Niekde v strede sa to ale nie že pokazí, to ani tak nie, ale proste to začne upadať do nudy a scenár prestáva fungovať a zaujímať diváka. ()

pornogrind

O filmu jsem nic nevěděl. Jen jsem si přečetl zdejší obsah. Moc jsem si od filmu nesliboval ale nakonec mě film ohromil. Už dlouho jsem neviděl film kterej by tak dobře pracoval s napětím a atmosférou která byla hutná téměř od úvodních minut. Tohle byl zkrátka solidní psycho nátlak. TDATW je rozhodně lepší než všechny ty snímky který staví na lekačkách které stejně nefungují. Tenhle film pracuje s atmosférou tak, že při jeho sledování divák necítí zrovna dvakrát pohodlně(alespoň na mě to tak působilo). Myšleno v  dobrým slova smyslu. Každopádně jde o snímek, kterej nemusí sednout každýmu. Mě se nečekaně trefil do noty a dokonce jsem zvažoval pátou hvězdu. Nakonec dávám 4 ale třeba se mi to za pár dní v hlavě uleží a nakonec tu pátou dám. ()

• The Dark and the Wicked, měl mít premiéru na Tribec Film Festival, který byl pro rok 2020 zrušen. (Kudly4)
  • Film byl natáčen na režisérově rodinné farmě. (Kudly4)