Gangubai (Alia Bhatt) byla již v nezletilém věku prodána svým partnerem do bombajského nevěstince, kde musela přečkat řadu ústrků a ponížení. Postupem času se jí však podařilo uchopit moc do svých rukou a posunout se v hierarchii nelítostného světa prostituce na nejvyšší příčky. Nyní svou neústupnost a dobré kontakty na místní mafii využívá k tomu, aby se zasadila o práva všech žen pracujících v indickém sexuálním průmyslu. Režisér Sanjay Leela Bhansali, proslulý výtvarnou zdobností svých filmů, se v tomto dramatu odehrávajícím se v polovině 20. století inspiroval reálně žijící prostitutkou a aktivistkou Gangou Harjeevandas, která se v konzervativním indickém prostředí pokoušela prosadit legalizaci prostituce. (Festival indického filmu)

Ramanam

Natočeno na základě skutečných událostí, odehrávajících se v Indii padesátých a šedesátých let minulého století. S. L. Bhansali je geniální všeuměl a již dlouhé roky ukazuje, že své řemeslo ovládá navýsost bravůrně. Šestnáctiletá Ganga (A. Bhatt) se narodila do vysoce postavené rodiny. Jejím největším přáním je stát se slavnou herečkou. Nechá se přemluvit svým přítelem, aby rodinu tajně opustila a odjela spolu s ním do Bombaje, kde jí slibuje pomoc a podporu ve vyplnění všech snů. Po příjezdu ji přítel zanechá v jednom domě a zmizí. Následně se Ganga dozví, že ji člověk, kterému tolik věřila zradil a prodal za tisíc rupií do nevěstince. Navíc jí ukradl i rodinné šperky, které uzmula ve snaze pomoci si do začátků. Tímto okamžikem Ganga mizí a rodí se Gangu. Ona se však tímto špinavým světem nehodlá nechat zničit. Naopak, její přirozená povaha jí velí vystoupit ze stínu a bojovat. Nejen za sebe, ale i za bídné podmínky ostatních žen. Překážek se však vždy najde dost..... Ze začátku jsem až přímo toužil po krvi té hnusné tlusté báby. Poté, co se věc vyřešila, jsem se cítil již o mnoho lépe a konečně si vše mohl naplno užít. Mnoho snímků na toto téma se až vyžívá v líčení různých hnusů, ale s tímto se zde naštěstí příliš nesetkáme. Naopak, je zde evidentně kladen důraz na pozitivní vyznění. Nikdo si na nic nehraje, nemoralizuje se, ale věci se berou takové, jaké jsou. Je to boj o důstojnější život a kladou se otázky, na které si musí každý odpovědět sám. A. Bhat si celé vyprávění uzmula jen pro sebe, bez konkurence. Hudba mě bohužel příliš neoslnila. Výtečná práce si po zásluze zaslouží i výtečnou odměnu - za pět hvězd. Co dodat... ()

Aljak

Och, podľa recenzií, hodnotení a popisu to vyzeralo na skvelý film. Ale napokon to bolo také... no neviem, akosi ma to nedokázalo až tak konzistentne pohltiť. Úvodná časť príbehu s tou retrospektívou, kde sa zoznamujeme so životom Gangy alias Gangubai Kathiawadi, bola výborná a pútavá. Potom sa presúvame do fázy "súčasnosti", kde stojí Ganga na čele nevestinca a bojuje za práva svojich zamestnankýň na tvrdom poli predsudkov a mafiánskych praktík. A práve toto ma až tak nebavilo, často sa to zbytočne naťahovalo a točilo dokola v tom istom kruhu. 3* ()

rikitiki

Docela drsný. A i když bych Aliu Bhatt radši ještě viděla v rolích naivek, její vládkyni podsvětí jí docela věřím. Zejména protože velmi realisticky nespoléhala jen na sebe, ale pořídila si mocného spojence. ….  Snímek vykresluje zajímavé prostředí vykřičené čtvrti a pravidel, která tam panují. Osobně bych se obešla bez milostného minipříběhu, který mi spíš překážel a zbytečně film ředil. SHRNUTÍ: Když tě jediná chyba pošle na dno, ale ty na tom dně dokážeš maximum možného. ()

Bozvav

Krásně udělaný příběh o ošklivých věcech, které se v různých variacích a obdobách, dějí ve všech kulturách, od věky věků na celém světě. Prodej skoro dětí do zařízení, kde se provozuje prostituce.  Gangubai byla jednou z těch mála (asi i díky rodinným poměrům v dětství, měla jisté vzdělání a výchovu), kterou proměna z dívky na vdávání z dobré rodiny v prostitutku z vykřičené čtvrti, nesrazila na kolena. Naopak ji posílila a dotáhla to až na "královnu" všech prostitutek a lidí okolo. Příběh, spojení s Karimem Lalou geniální, nicméně zejména ke konci již byl dosti naivní, ale moc hezky se na to koukalo. Vizuál Kamathipury náramný, hudba krásná, herci skvělý. Alia Bhatt v roli Gangubai přímo zářila. Za mne naprostá spokojenost a 100% k tomu. ()

mrtvej pes

Ke konci zavánějící naivitou. Je jasné, proč první půlka zaujme víc, sebere dech, vtáhne člověka dovnitř a nepustí. Protože se začátku jde o všechno a o všechno se i přijde. Protože se začne odznova z méně než nuly. A protože po těžké cestě do "přítomnosti" se zbytek veze ne už na bázi přežití, ale pohodlíčka. Politikaření a poloprázdných proslovů. Sice dokola slyšíme, že Gangu zlepšuje ženám životy, anebo o to alespoň usiluje, ale už to tolik nevidíme mimo její vlastní ambice. Přesto: silné scény s telefonátem matce, děvčátky ve škole, ohlédnutí se za vším, čím si prošla. ()