Under the Power

Příběh se odehrává v období Dynastie Ming. Úředník Lu Yi, který patří do tajné císařské stráže, a úřednice Yuan Jin Xia, která patří do 6 divize, vyšetřují zmizení finančních prostředků na opravu řeky v Yanghzou. Ze začátku mají problém spolu vycházet, kvůli svým odlišným osobnostem a metodám. Postupem času ale dokážou překonat své neshody a naučí se spolupracovat a nakonec se do sebe zamilují. Když však vyjde najevo pravda o jejich minulosti, vyberou si pomstu nebo lásku? (safiyuki)

safiyuki

Hmmm... Kde začít? Tento seriál se mi těžko hodnotí. Příběh je velmi dobrý. Není na něm nic složitého. Klučina na vysokém postu se setká s holčinou, která je velmi ukecaná a otravná, zatím co on je velkej kliďas co moc nenamluví. Ale kvůli práci se musí naučit spolu vycházet a spolupracovat. Postupem času se jim to podaří a zvládnou se dokonce i zamilovat. Mno a aby to neměli tak jednoduchý, tak v jejich minulosti se stal jistý incident, který jim brání v jejich lásce. :D Takže taková klasika, která neomrzí. Líbilo se mi zpracování. Díky 55 dílům, měli prostor na rozvoj jejich vztahu, a pozvolna vnášet do děje nové postavy (Oproti korejským seriálům, kdy mě většinou v 16ti dílech čeká smršť všeho co jen jde :D). Seriál v první a třetí třetině jel v rychlejším tempu. I když, při padesátém dílu jsem si říkala, že to musí mít i druhou sérii, jinak to nezvládnou ukončit. Ale překvapili. Druhá třetina byla pomalejší, ale zas takový problém to nebyl. Pár, který vznikl z vedlejších postav mi přišel ze začátku otravný, ale pak se uklidnili a byli chvílemi i roztomilí :D Hlavní postavy byly výborné a pasovalo jim to spolu. Ze začátku si drželi odstup, ale postupně se sbližovali a jejich flirtování bylo až závistihodné. A teď k té temné stránce příběhu..... :D Snažila jsem se najít, s jaký rozpočtem pracovali, ale nepodařilo se mi to. Neva. Co se týká efektů, střihu a občas hereckých výkonů... Tam vidím obrovské mezery!!!!! Speciální efekty na bodě mrazu, pohledy do kamery, střih scén... Scéna, kde byla "Loď duchů", vypadala opravdu mizerně. Jejich plavání pod vodou bylo spíše děsivé. Při jízdě na koních jsem se i smála. Ale ok, prostě s rozpočtem moc nenadělaj. Naštěstí mě to ale neodradilo a příběh to zachránil. Z čínské produkce je to asi 3. nejlepší seriál, který jsem viděla. Co se týká efektů, tak opravdu nejhorší. pokud by někdo chtěl v knižní formě, tak příběh je dle stejnojmenné novely od autorky Lan Se Shi a překlad je v aj kompletní. Dávám 4 hvězdičky za příběh. Opravu se mi líbil, ale srážím jednu za ty chyby v seriálu. ()