Při zásadní rekonstrukci svého domova se žena rozhodne zbavit zbytečností. Narazí ale na věci bývalého přítele a vrátí se ve vzpomínkách do minulosti. (Netflix)

Pethushka

Není moc věcí, které mám ve filmu víc nerada, než je nabubřelá hlavní hrdinka. A téhle se to teda daří neskutečně. Dokonale bez života, bez energie, bez jiskry, jenom se svojí vlastní vizí, kterou jí zbytek rodiny nechce dopřát. Přitom chvilkami, když začne připomínat člověka, je o dost snesitelnější. Sunny, můj thajský oblíbenec, si s nástupem na scénu dával pěkně načas, a když k tomu konečně došlo, nedostal šanci pořádně si zahrát. Námět se mi líbí, minimalismus a jeho plusy a mínusy jsou aktuální téma, ale je velká škoda, že film nevzbuzuje " sparking joy", o které tolik básní Marie Kondo, na kterou se ve filmu párkrát odkazuje. ()

Aljak

Už tretí Nawapolov film, ktorý som videl. Opäť vynikajúci námet s geniálnym potenciálom. A bohužiaľ zas a znovu to spracovanie mdlé, nevyvážené, ťažkopádne a na môj vkus až príliš statické. Asi to bude Nawapolov štýl, ale rovnako ako pri predchádzajúcich filmoch, mi to prišlo ako mrhanie potenciálom námetu a posolstva. Keď už to spracovanie nie je žiadna sláva, tak škoda že to nezachraňujú aspoň dialógy - tam sa tiež otváral obrovský priestor na realizáciu. Škoda, preškoda... Kiežby sa týchto námetov chytil niekto, kto by ich vedel aj pretaviť na filozoficko-epickú drámu! ()