Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa Pepi74 k tomuto seriálu (4)

Tichošlápek (2020) (E03)

Pro Honajze - no ono v Ostravě není moc co k smíchu. A fórky nad rozkládajícíma se mrtvolama asi ani v reálu moc netrpí. Mě to naopak přijde reálnější než 1. oddělení. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

A mě se to líbilo. Všichni opěvují první oddělení. Hmmm.. Tak tady, když už sundali konečně ty hnusný kulichy jsou mi všichni sympatičtí i nesympatický Kříž. V 1. oddělení vezmou fotky pěti komparsistů a mezi ně zamíchají Skopala..kdo je asi vrah? Tady se objevují známí herci a jsou většinou podezřelí až do konce a co mě baví, je jasný rozdíl mezi Prahou a Ostravou. V Praze krásné budovy a kancly, v Ostravě je to jak ze 70. let. Prostě realita. ()

17 sekúnd (2020) (E06)

Taky se přikláním k tomu, že té polštiny tam bylo až moc. Přece jen je lepší (alespoň pro mě) sledovat děj a ne si číst. To si radši vezmu knížku. Ta honička, kdy si policista nechá utéct bosse jen proto, že mu zahnul za roh byla fakt nepovedená... ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

Jedna hvězda za Karlovu Studánku i když mi tamchyběly vodopády, jedna za  - konečně po dlouhé době Šafránka -  a jedna za takového trochu Poirota. Jinak jsem měl pocit, že si herci jen odjeli na vejlet do krásné přírody a tam ve čtyřech něco sehráli. A ano lázeňský případ Arazíma byl lepší. ()