Šťastný a veselý vrátného Metelky

(TV film)

Vrátný Metelka (V. Menšík) tráví jako každý rok Silvestra v zaměstnání. Poklid večera skončí v okamžiku, kdy k němu vpadne zcela opilá slečna (J. Matiášková), zhroutí se na kanape a usne. Do toho všeho navíc přicházejí tatínkovi gratulovat k Novému roku jeho děti i s rodinami. Silvestrovská pohoda se tak za chvíli změní v prostředí hádek, nadávek, pomlouvání… (Česká televize)

Elden75

Příjemná televizní komedie s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli. Vrcholem pro mě byla hádka jeho dcery s jeho snachou (Kateřina Macháčková vs Marie Málková), které si nic nedarovaly a hereckou legendu nepustily drahnou chvíli ke slovu!!! Pěknou roličku měla i Jana Matiášková, kterou hledal "Parmazán" Jan Čenský. ()

curil

Jako každým rokem i letos je koncem roku v TV "přemenšíkováno". Ale to nevadí, protože mistra miluju, a i když většinu pořadů vidím poněkolikáté, neomrzí. Ta tuto mikrokomedii si nepamatuju, ale také pobavila. Hlavně hádka mezi příbuzenstvem nestydícím se před tatínkem urážet sebe navzájem a prakticky i z něho udělat "vola". ()

rakovnik

Přestože Vladimír Menšík drohnou dobu ve filmu jen útrpně mlčel, dal bych snad plný počet bodů. On je prostě živel a vytáhne i průměrný scénář do výšin, byť téma je dost ohrané. K plnému počtu ale chybí pořádná pointa, protože závěr ve stylu "...a karavana jede dál" nic nepřinesl. ()

topi

Mikrokomedie, která by se hodila spíš k bakalářským příběhům, kde by také zůstala zapadlá. Vláďa Menšík tráví Silvestra jako vrátný ve fabrice a omylem k němu zavítá našrot opilá slečna (strašně ošklivá Jana Matiášková) a vzápětí ho navštíví i jeho příbuzenstvo. Vznikne tak situační komedie, které ale chybí potřebná šťáva a lepší herecké obsazení. I sám mistr hraje jaksi na půl plynu. Nejvíc se mě líbila ta vánoční atmosféra, kde za oknem vrátnice padá sníh, vytvořený klasickým studiovým kouzlem. ()

andrii

Vymete slovutné metelice "bitevních" slov, limetky v ústech, metly rodiny, než půlnoční hodiny odbijí. Letos  se "projdou" naposledy. ()