Viking Vike a kúzelný meč

• Česko Viking Vike a kouzelný meč (viac)

Vike je mladý Viking, ktorý nevyniká veľkou silou, ale mimoriadnou šikovnosťou. Rád by už konečne vyrazil na dobrodružnú výpravu s dospelými Vikingami, lenže podľa jeho otca, náčelníka dediny Halvara, je na takúto cestu zatiaľ príliš slabý. Keď Halvar ukradne svojmu úhlavnému nepriateľovi čarovný meč, ktorý dokáže zmeniť na zlato všetko, čoho sa dotkne, a premení na zlatú sochu aj Vikovu matku Ylvu, nastane problém. Aby ženu oživil, Halvarovi nezostáva nič iné, len vyplávať so svojou posádkou až na koniec sveta, a potom ešte ďalej, až na tajné miesto, kde je možné čarovnú moc meča zlomiť. Medzitým však vidina zisku z neobmedzeného zdroja zlata spôsobila medzi Vikingami obrovský chaos. Nikto sa nechce bohatstva vzdať. Náčelník sa môže spoľahnúť len na úzky okruh svojich najvernejších, a tak je jasné, že na výprave sa bez svojho syna Vika nezaobíde. (TV JOJ)

oveckaoa

Udělal jsem si malý průzkum prý je to podle seriálu z 70 let v roce 2013 natočil tento samý režisér o tom seriál a v roce 2019 usoudil , že je to tak dobrá látka , že o tom může natočit film. Jinak cílovka jsou malé děti animace je nechutná a příběh taky za nic nestojí. Vika nejspíše dabuje homosexuál podle hlasu a kdo je Loki jsem trefil hned na začátku jelikož více čitelné to být ani nemohlo. Humorově je to bída a většina z té posádky je tam k ničemu. 20 procent Pusťte si radši podobně laděné Piráty Piráti! (2012) | Recenze - Uživatelské | ČSFD.cz (csfd.cz) ()

ModryPlamen

To prvé, čo človek zaznamená pri pozeraní animáku, sú dva razy úvodné titulky po sebe. Prečo tomu tak je netuším. A tu nám začína dej, vikingská lodička je na love rýb, a k nej pripláva druhá, pirátska loďka. Harval sa nechá vyprovokovať a ukradne svojmu konkurentovi magický meč za cenu rybieho úlovku, ktorý by sa hodil k turnaju. Tým mečom neskôr omylom premení svoju ženu na zlato. A tak sa musí Harval so svojou skupinou vikingov vydať k bráne do Asgardu, aby kúzlo prelomili. A cestu im skrížili mnohé komplikácie. Piráti, posádka tej druhej loďky, si vezmú svoj meč späť, čiže z toho vyplýva súboj s nimi získať meč späť, potom súboj s troma sestrami a nakoniec súboj s Lokim u brány Asgardu. Takže taká cestovateľská klasika plná nástrah a dobrodružstiev, príbehovo nič nové pod slnkom. Meč má ešte zaujímavú vlastnosť v tom, že keď zasiahne jeho kúzelná moc Harvalovu ženu, celú ju premení na zlato a nie len jej šaty, no keď zasiahne reťaze pirátov, premení len tie. Teraz jednotliví členovia posádky. Harval, otec Vika, mal dve negatívne vlastnosti. Ľahko sa nechal vyprovokovať pirátmi a k synovi sa nesprával zrovna najlepšie, predovšetkým ho nechcel počúvať. To až keď ho presvedčí Leif, že má zaujímavé nápady. Vik je celkom sympatický, šikovný, no zaujme skôr detské publikum. Leif je viking, ktorý sa náhodou objaví na turnaji. Okúzli Harvala presnou lukostreľbou a veľkou silou. Divákov ešte oboznámi podrobnosťami o meči a príbehom medzi Thorom a Lokim. A potom Loki, čo je typická záporácka šablóna, ktorú nemám rád, a to typ: “Idem zničiť svet tým, že ho premením na zlato”. Na to ale musí znovu získať svoje schopnosti (Odin ho potrestal či tak nejak), a tie získa len tak, že vrazí kúzelný meč pred portál do Asgardu. Nebudem tu písať, ktorá z postáv je v skutočnosti Loki, no prvý tip ktorý vás napadne bude správny, a keď dotyčná postava Vikovi počas lezenia k portálu povie vetu “Spolieham na teba”, tak to musí byť jasné každému, kto je viac ako 7 rokov starý. Na uhádnutie, kto je Thor, už treba mať trošku toho napozerané, no tiež sa to dá uhádnuť. Ostatné postavy buď neutrál alebo nezaujal. Tento animák má problém v tom, že čo sa týka Lokiho, tak aj Marvel bol v tomto ohľade lepší. Aj vikingské príbehy sme tu mali lepšie. Ale zas o niečo lepšie ako minulý týždeň videní Príšerákovci, takže dnes čistý priemer, 50%. ()

BOURQUE

Veľmi jednoduchá rozprávočka, postrácajúca väčšie ambície (aj z malých vecí / z malého rozpočtu / sa dajú vyťažiť veľké veci). Škoda, že to bude viac-menej sedieť spíš pre ten najmenší publikum. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()