Poldové (J. Rey, A. Resines) si vezmou na pomoc fanoušky komiksů a kostýmů (B. Efe, V. Echegui), aby dopadli vraha, který se inspiruje příběhy superhrdinů. (Netflix)

Yoshitsune

Celkem fajn kriminálka, která dobře odsejpá a vše víceméně funguje tak jak má. Potěšilo mně, že se to týká komiksového, anime a fantasy světa, co mně však úplně nepotěšilo, bylo to nadmíru silné klišé a přehnanost některých scén. Působilo to tak dost lacině, naštěstí těch momentů moc neni. Vraždy sou kretivní a taky dost brutální, takže tady nelze nic vyčíst. Samotné vyšetřování bylo celkem fajn, ale nedokázalo se udržet v jedné rovině, jelikož to od vyšetřování přeskakovalo ke komiksům. Film tak v tomhle směru neví, co chce být, jestli drsnou krimálnou a nebo lacinou komedii. Na jedno zhlédnutí určitě fajn, ale víc v tom neni a to je škoda, zrovna v tomhle případě, je to hodně velká škoda. ()

Padme_Anakin

Tenhle španělský žánrový mix mi přišel vhod, neměla jsem problém proplouvat vyšetřováním brutálních vražd a už vůbec ne s komiksovým světem, oni to tvůrci totiž vzali za ten správný konec, dělají si legraci ze všeho a ze všech a tipla bych si, že nejvíc sami ze sebe.. Nažehlený Javier Rey jako nový detektiv a jeho protiklad Brays Efe se mi líbili a držela jsem jim palce.. Navíc já mám pocit, že Vertex by se nám všem moc hodil.. ()

Arsenal83

Nechuť do filmu ma prešla už vlastne po 5 minútach, keď ten poloslepý tlustoprd vytiahol hrianku z koša a zožral ju. Následne sa fízel zbľuje ako prasa. Čistý estetický zážitok. Snáď prvýkrát musím povedať, že som zo Španielska veľmi sklamaný. Chýba tomu vtip, chýbajú tomu sympatie k vyšetrovateľom, normálne viac fandíte vrahovi. Jedna hviezda len za Verónicu Echegui, ktorá tu pripomína výzorom Penelope Cruz. Aspoň z diaľky. ()

petikacka

:-)))))Ještě teď mám pusu od ucha k uchu. Na úplném začátku jsem dostala strach, že to bude Fincher po španělsku a bez hříchů zato s komiksy. Pak se k tomu film bez okolků přiznal a najednou se z toho stala komedie plná omylů, odkazů, hlášek a HLAVNĚ se vůbec nebrala vážně. Tak jako by to neměl brát vážně vůbec nikdo. Španělé si tady dělají srandu sami ze sebe a to je pro mě po všech těch vážných a temných filmech, kterými se Netflix jen hemžíš, naprosto osvobozující a úlevné. "Když Angličani psali Krále Artuše, my jsme psali Dona Kichota. My jsme nikdy neměli hrdiny a bojovali za nás jenom blázni". To se fuckt povedlo. Pro mě je to takový espaňa Dedpůl. Za mě 85% ()

bourec

Docela zajímavej nápad s těma komiksama. Jinak film průměr. Z poldy udělá rejža hned po deseti minutách blba na úkor stokilovejch úchylů přes komiksy, aby se po daších minutách ukázalo, že je fakt suchar a blb. Myslim, že dostat tenhle nápad do ruky někdo povolanější, mohlo by to bejt fakt dobrý. Akorát do toho obleku by se polda oblíkat nemusel. Působilo to dětinsky. 60%. ()

• V jednom momentě si Jorge (Brays Efe) postěžuje, proč si vrah raději nevybírá své oběti dle smrtelných hříchů, že by to bylo daleko jednodušší. Jde samozřejmě o očividnou narážku na thriller Sedm z roku 1995. (AloeB)