Prvá časť trojdielneho detektívneho seriálu pre deti. (RTVS)

javlapippi

"Vieš si to vôbec predstaviť, čo je to, keď má niekto za otca môjho otca?!" Šéf polície/letecký modelár/prísny rodič Zvarík sa za pomoci policajného zboru, v ktorom nechýbajú Debnár, Záhradník a Tříska (Stanislav), pokúša dolapiť zločineckú organizáciu, ohrozujúcu ekonomiku jeho fiktívnej krajiny pašovaním zlata. Vedúci gangster Dibarbora poverí dôležitou úlohou svojho najlepšieho muža, iluzionistu/majstra prevlekov/lakonického vrhača granátov Kostelku s hlasom Lasicu, aby v exotickom prevleku doručil posledný kufor drahého kovu. Do perfektne pripravenej akcie sa ovšem primiešajú decká, veľvyslanci, chýbajúce zásobníky a zberné suroviny. Bláznivá komédia, kde sú zosmiešnení kriminálnici aj strážcovia zákona (samozrejme nie tí naši), plno naháňačiek, streľby a výbuchov, ale ako v správnom detskom filme (nielen) majstra Cvrčka sa nikomu nič nestane. Herci si komické úlohy celkom užívajú, potešil Melkovič ako gangster-elegán, dosť z nich (nielen českých) je predabovaných, Satinského hlas sa dokonca ozýva z viacerých štekov. Pobavilo, som zvedavý na ďalšie časti. ()