Fáze zamilovanosti

• USA The Honeymoon Phase

Tom a Eve jsou mladí milenci, které opustilo štěstí a oni zoufale potřebují peníze. Rozhodnou se proto lhát o svém vztahu, aby se mohli zúčastnit projektu Millennium, experimentu pro manželské páry vedeného tajemným ředitelem a trenérkou. Aby získali kýžených 50 tisíc dolarů, musí Tom a Eve společně přežít 30 dní v izolaci ve futuristickém inteligentním domě, zatímco se vědci snaží zjistit, proč zamilovanost ve vztahu postupně odezní. Během jejich pobytu se začne Eve propadat do hlubin šílenství a pochybovat o tom, zda je její milenec skutečně tím mužem, za jakého jej považovala. Fáze zamilovanosti je paranoidní sci-fi thriller o povaze důvěry ve vztazích, který přináší až příliš děsivou odpověď na to, jak dobře je vlastně možné znát druhého člověka. (Cinemax)

dr.horrible

Tu zase niekto objavil Ameriku. Koľkokrát som už ten film videl? S rovnakými nápadmi a scénami a pointami, aby sa furt tváril ako niečo originálne, sú všetky na jedno kopyto. Pozitívne je, že aj keď mu chýba tá (alebo akákoľvek) vizuálna štylizácia, ide o menej otravný zážitok ako bolo Vivárium. Chýba mu vata. Nato, že sú tam väčšinu času dvaja herci, mu chýbajú dialógy o obyčajných veciach. Ale hlavne, sú tam väčšinu času dvaja herci a jeden z nich (on) nevie absolútne hrať. Ani trochu. Za celý film sa mu nepodarilo uhrať jedinú scénu. Ani jednu. 30% Ps: Do budúcna sa len stačí kuknúť, aké dal hodnotenie kingik. Tomuto dal 5*, takže proste viete, že to bude sračka. Keď dá odpad, hneď sťahujte. ()

misterz

Keby dávali Zlatú malinu za najnesymaptickejšieho šulina vo filme, tak by to určite vyhral tento týpek. Príbeh mal zo začiatku celkom dobre našliapnuté, aby sa z toho urobila mysteriózna thrillerová podivnosť, no ostalo len pri očakávaní. Mdlé, nezáživné, logické lapsusy a hlavná pointa filmu šedivá ako myší prd. Podpriemer. 40/100 ()

kingik

Statistika rozpadlých manželství je alarmující. A co takhle podstoupit na měsíc za tučnou odměnu vědecký experiment ve vědeckém ústavu, co bude bedlivě zkoumat skutečné důvody postupného rozpadu svazků. Samozřejmě pod dohledem krajně podezřelého vědeckého personálu. Protikrizové opatření má zřejmě manželský pár Carrollových, kteří jsou za tenhle téměř experimentální snímek zodpovědní. Režisér poslal svoji atraktivní polovičku Chloe Carroll do náruče dvojníka tenisty Stanislase Wawrinky, oba nafasovali oblečky futuristického stylu a experiment pod drobnohledem šmírujících kamer může začít. Z nadpřirozeného hlediska je zde hlavně k vidění urychlené těhotenství, většina filmu je vesměs psychologicky zaměřena a orientována. Takže je k vidění nějaká ta sexuální aktivita, animální dráždivost a psychická labilita účastníků, až to vyvrcholí scifi pointou, která se od zbytku filmu kloní a nějakým způsobem vysvětluje předešlé chování jednoho z manželů. Pak jsou zde určité nevysvětlené záležitosti, rozhodně je to mysteriózně pojaté těhotenství, milostný pár jsou jen snoubenci, nikoliv manželé a i v závěrečném vyústění filmu se najdou určité nedomyšlenosti. ovšem nechci spoilerovat. Ústřední samice má pořádný sexappeal, sem tam odhalí i hrudní košíček. Film má zajímavou strukturu, technicky se nemá zač stydět a vyznívá i malinko kontroverzně. Nebránil bych se případnému dalšímu celovečernímu počinu manželského páru, který se doposud zaměřoval na krátkometrážní tvorbu. Tohle psychologiké cvičení bylo neotřelé a působivé. 10/10 ()

Flipnic-RE

No to bylo šííílenýýý ... Od milé romantik, přes vztahové drama, horor až po exploitation <-- a tím to mohlo tak nějak skončit, ale ne. Ještě to završila sci-fi část a ještě ... Posledních 15 minut už byl bohužel takovej wtf-minfuck, že mi to hlava nebrala. Chloe Carrol byla super, roztomilá, nebála se ukázat kozy (i když teda nic moc...), bohužel ten týpek Francois Chau nebyl fakt sympatickej a asi nesedne nikomu. Jako v pohodě a je to hlavně naprosto nepředvídatelný. Bacha na spoilery! ()

slunicko2

Je škoda, že film, který jsem sledoval téměř bez dechu a nenudil se ani minutu, skončil tak lacině a nesmyslně. 1) Spoiler. Po celou dobu jsem uvažoval o zhruba pěti variantách, o co by mohlo jít. Virtuální realita, šílená Eva, pokusné objekty, podobenství budoucího vývoje manželství či oplodňovací program mimozemšťanů. Vyměněný Tom pasuje do většiny podobných scénářů. Ovšem uvedená motivace je vpravdě šílená._____ 2) Spoiler. Jakž takž skousnu pokusy s přenosem paměti, ale nechápu, proč technologie, která umí vyrobit tak dokonalé fyzické klony, nedokáže bezchybně skopírovat i jejich mysl._____ 3) Spoiler. Posedlost dítětem je, pravda, hezký hororový prvek, ale v dané souvislosti nedává smysl stejně jako super rychlý průběh těhotenství._____ 4) Zaujal mě offbroadwayový muzikálový poněkud toporný herec a zpěvák nezjištěného věku ve svém filmovém debutu Jim Schubin (Tom) pro svou podobu s jedním americkým pornohercem z devadesátých let (sorry, Jime). Navzdory svému nadměrnému osvalení na mě působil velmi přitažlivě. ()