Podvod na spotřebitele

Steve Rivo

Scenár:

Steve Rivo

Ingvar Kamprad (a.z.)

Výrobci nábytku na jedno použití jako IKEA vytváří dojem, že jsou ekologičtí, aby zakryli svoje skutečné náklady: chatrnou výrobu, ničení životního prostředí a ještě víc. (Netflix)

Mackoun

Chápu, že je to na hovno... a že samozřejmě nešlo o to, vysoudit pár mega z jedný z nejbohatších firem světa, když už je teda neštěstí na světě. Ale ten jejich citově vyděračskej přístup, strkání fotek s jejich dětma všem před ksicht na každym sezení, při každym monologu se tvářit co nejvíc utrápeně (často bez jediný slzičky), aby to nevypadalo že už jsme se s tim tak nějak srovnali...na mě to bylo už trochu moc a zkrátka jsem některým maminkám tu osvětu, co má jít hlavně od srdíčka, úplně nežral. ()

Morholt

Pokud jde o enviromentální linku, tak ještě dejme tomu, ačkoliv tady by měla primární kritika směřovat k rumunským úřadům případně k rakouské firmě, která onu paseku v Karpatech provádí. Nicméně obvinění IKEA z dětských úmrtí mě nakrklo. Tady totiž nesou hlavné vinu rodiče. V každém návodu u komod Malm je zdůrazněno, že je nutné je připevnit ke zdi, protože hrozí riziko převrácení. Argument, že tři čtvrtiny Američanů nábytek nekotví, neberu. O používání bezpečnostních pojistek k šuplíkům, které si pořídí každý rozumný rodič s malými dětmi, se tu nikdo ani nezmíní. Z mého pohledu se jedná o čistě manipulativní citovou vydíračku, která mi v lecčem připomněla legendární případ kočky v mikrovlnce. 10% ()

milada008 odpad!

Z filmu je jasný, že pro mne je větší problém nelegálního káícení dřeva v Rumunsku. Ano, v Rumunsku je bordel, tak tam budeme těžit. Ale obviňovat Ikeu z úmrtí dětí je přespříliš. Je zajímavé, že všechny případy se staly v Americe. Ne nadarmo jsou v USA lidi dylyny a ovce, který když to není nikde napsaný tak to nebudu dělat. Promárně by měli dostat za uši rodiče, že nebyli schopní své děti naučit jak se mají k těmto věcem chovat. Také jsme měli tuto komodu doma, ale naše děti nikdy nenapadlo na ně lézt, protože jsme se je snažili ( a asi úspěšně ) upozorňovat na to, co by se mohlo stát. A to neříkám nic, že jako první jsme si pořídili pojistku proti otevření šuplíku. Prostě Amerika země neomezených možností. ()

• V části o nelegální těžbě dřeva, hraje na pozadí původní melodie ze slavné hry pro konzoli PlayStation „The Last of Us“. (playboxguest)