Vášnivého myslivce Standu trápí, že celou loveckou sezónu nic neulovil. Touha po úlovku ho zaslepuje natolik, že zapomene na narozeninovou oslavu vlastního syna, která se koná v den posledního lovu sezóny. Co se ale stane ve chvíli, kdy na oslavu, kam je Standa donucen jít manželkou, dorazí nový nápadník jejich dcery? (ČSFD.cz)

Adam Bernau

"Bohužel nedohraná pointa" a ještě k tomu bez "adekvátní katarze" je spolu s krásným nástupem se zelenýma nejsilnější moment filmu. Průběh je slabší (doslova to běží slabě), dialogy místy nejapné, místy nejapně provedené, hypertrofie mysliveckého tématu nezvládnutá, ale za ten "nedohraný" závěr dík, jako divákovi mi to zachránilo celý film. Ještě situace "chceš tam mít ty balónky?" je hodně dobrá, silná. Natočený hezky a na úrovni, s citem pro záběr a scénu. ()

TomasRichtr

V některých detailech dobrý film. Jak je u FAMO zvykem, velice dobrá kamera a výtvarná stránka celkově. Zajímavé prostředí i pointa filmu (ale bohužel nedohraná). Na druhou stranu je to neudržené co se týče vedení herců, a to padá především na režisérovu hlavu. Herci skáčou zničehonic do extrémních emocí, mladý klučina očividně nikdy nehrál a nikdo mu s tím nepomohl, některé repliky tahají za uši a celá anabáze na oslavě velice nezvládnutá. Linka s přítelem motorkářem naprosto zbytečná a odstředivá, což je zase chyba scenáristy. To se také týká konce filmu, kdy nechápu, co měl znamenat ten poslední záběr. Divákovi to nedá nic, jen to ukazuje scenáristovu neschopnost uzavřít příběh adekvátní katarzí. Nicméně kolem a kolem je to na druhý ročník dobrá práce a výše zmíněné chyby do budoucna není zas tak složité odstranit :) ()

dan4815

Dobře, musím uznat, že nejsem žádným odborníkem na studentské filmy. Zkusmo jsem projel paměť, a na jeden neznámý studentský projekt jsem si vzpomněl. A... byl mnohem lepší. Chápu, studentský film nebude velkolepá podívaná nahánějící strach těm největším režisérům. Dobře, na Nolana to nemá, divák musí počítat s jistou kvalitou, ale co na projektu nejvíce ocením je prostředí, dobré nazvučení, dobrá kamera. Příběhově mi to vůbec nic nedalo, konec naprosto k ničemu. Nic neříkající finální pohled, u kterého má divák pocit, že něco znamenal, je vyloženě nedomyšlený konec. Přitom by konec měl být zjevný, nebo nejednoznačně ukončen tak, aby divák mohl s příjemným pocitem přemýšlet a hledat vodítka, která mu pomohou k pochopení. Nosný děj byl v rámci možností docela v pohodě, syn hlavní postavy ale hereckého umu nepobral, a v řadě lepších hereckých výkonů se jevil abnormálně rušivě. Postava dcery a motorkáře... to byla zbytečnost. Asi chápu, že šlo jenom o to dusno, která vyvolala skutečnost, že si mladá dcera našla starého motorkáře, což se nelíbilo neurotickému otci. Touto dvojicí se měla poodhalit jedna z negativních vlastností hlavní postavy, za mě to bylo ale trapné a docela i klišé. ()